30 NIEDZIELA ZWYKŁA Ogłoszenia duszpasterskie 23.10.2022r.

Dzisiaj obchodzimy Światowy Dzień Misyjny jako patronalny dzień Papieskiego Dzieła Rozkrzewiania Wiary. Rozpoczynamy równocześnie Tydzień Misyjny w którym szczególnie modlimy się za wszystkich misjonarzy, misjonarki i ludy krajów misyjnych. Składka zbierana podczas wszystkich Mszy. Św. przeznaczona jest w całości do dyspozycji Papieża.

W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać rocznicę poświęcenia kościołów naszej parafii oraz ostatnie Nabożeństwa Różańcowe, do udziału w których, w tym ostatnim tygodniu października. serdecznie zapraszam.

Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny to czas szczególnej modlitwy za naszych zmarłych, pamiętajmy o tym składając kartki do modlitwy wspominkowej. Bóg zapłać za ofiary z tej okazji.

Kwesta do puszki na rzecz Seminarium Duchownego w Tarnowie, przeprowadzona będzie w najbliższą niedzielę i w Uroczystość Wszystkich Świętych przed kościołami i na cmentarzu.

Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny. Zatroszczmy się w najbliższym czasie o godne przeżywanie tych dni poprzez troskę o groby naszych bliskich i groby, których nikt nie nawiedza – cmentarz to wizytówka naszej pobożności i kultury.

Spowiedź przed Uroczystością Wszystkich Świętych w Banicy przez cały tydzień przed mszami św., w Izbach w środę przed mszą św. i w niedzielę po mszy św. o godz. 9.30, w czasie różańca św.

Pod koniec tygodnia rozpoczną się prace związane z ogrodzeniem plebani. Dziękuje dobroczyńcom naszej parafii z Banicy za kolejne, znaczne ofiary złożone na ten cel w ostatnim tygodniu. Bóg zapłać.

Zjazd przedstawicieli Parafialnych Zespołów Caritas naszego dekanatu odbędzie się 30 października (niedziela) w Śnietnicy o godz. 15.00. Bardzo proszę przedstawicieli Caritas naszej parafii o udanie się na to spotkanie.

Przed nami zmiana czasu z letniego na zimowy, która nastąpi w nocy z 29 na 30 października. Przestawiamy zegarki z godziny 3:00 na 2:00 w nocy.

Przeżywamy dziś Uroczystość Odpustową, ku czci świętego Łukasza Ewangelisty patrona kościoła w Izbach. Cieszymy się wraz z całym Kościołem Powszechnym, że Bóg uwieńczył go najwyższą chwałą zbawienia, a wzywając jego orędownictwa prosimy o błogosławieństwo Boże i potrzebne łaski dla całej wspólnoty parafialnej w Izbach.

Przewodnikiem Duchowym uroczystości odpustowej jest Ks. Marcin Bukowiec – wikariusz z Parafii Ropa, który głosił dziś Słowo Boże, za co gorące Bóg zapłać.

Wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia dzisiejszej uroczystości, zrzeszonym w Kole Gospodyń Wiejskich, Ochotniczej Straży Pożarnej, Panu Organiście, Liturgicznej Służbie Ołtarza, niosącym feretrony i sztandary, sprzątającym i dekorującym kościół, parafianom oraz gościom, którzy tradycyjnie przybywają na odpust w Izbach, dziękuję, za wspólny dar modlitwy, ofiar duchowych i materialnych, i życzę nieprzebranych bogactw Bożej Łaski.

PIĄTEK               Święto Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza

Ogłoszenia społeczne:

Urząd Gminy Uście Gorlickie, we wstępnym oszacowaniu potrzep na zakup węgla dla mieszkańców gminy, prosi mieszkańców o zgłaszanie ewentualnych potrzeb w tym zakresie. Szczegóły w gablocie ogłoszeń.

24 października do 30 październik 2022 r.

+ Roberta Wcisło od Lucyny i Janusza Różyckich

+ Wandy Górowskiej od Teresy Jurkowskiej z rodziną

+ Jadwigi Stańskiej (greg)

Dziękczynna z prośbą o błogosławieństwo Boże, potrzebne łaski