32 NIEDZIELA ZWYKŁA Ogłoszenia duszpasterskie 06.11.2022 r.

Dziś trzydziesta druga niedziela zwykła w roku kościelnym. Błagamy Boga, aby oddalił od nas łaskawie wszelkie przeciwności, abyśmy wolni od niebezpieczeństw duszy i ciała, mogli swobodnie Mu służyć. W czasie tych listopadowych dni trwajmy na modlitwie za zmarłych.

Nowenna Do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę w Izbach o godz. 15.00, w Banicy o godz. 17.00.

Przeżywamy w tym tygodniu, w piątek, Rocznicę Odzyskania Niepodległości to najważniejsze polskie święto narodowe. Święto, które uczy każdego z nas, żewolnośćnie jest dana raz na zawsze, ale jest zadana. módlmy się więc, w tych dniach szczególnie, aby nasza Ojczyzna była wolna od wszelkich podziałów, pozostała na zawsze wierna Bogu, Krzyżowi i Ewangelii oraz za tych, którzy ponieśli śmierć walcząc o Wolną i Niepodległą Polskę. Msza św. z modlitwą za Ojczyznę w piątek o godz. 17.00. Zapraszam do licznego udziału.

W przyszłą niedzielę obchodzony jest Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Z tej okazji zbiórka do puszki na „Kościół w potrzebie”. Jest to również Światowy Dzień Ubogich. Parafialny Oddział Caritas w tym roku będzie rozprowadzał Chlebki Miłosierdzia w I Niedzielę Adwentu 27 listopada 2022 r.

Przyszłą niedzielę składka inwestycyjna na utrzymanie i bieżące prace w parafii.

Parafia w Ropie planuje 20 listopada rozpocząć Kurs Przedmałżeński. Zainteresowanych bardzo proszę o podejście do zakrystii po mszy św. i zgłoszenie swojego udziału, gdyż rozpoczęcie kursu będzie uzależnione od liczby zainteresowanych w naszym dekanacie.

Banica

Bardzo proszę o składanie ofiar na sprzątanie i dekorowanie kościoła i kaplicy w plebanii po 50 zł do kierowników Grup Gospodarczych. Bóg zapłać.

ŚRODA                    ROCZNICA POŚWIĘCENIA BAZYLIKI LATERAŃSKIEJ, święto.

CZWARTEK           Wspomnienie Św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła.

PIĄTEK                   Wspomnienie Świętego Marcina z Tours, biskupa. Narodowe
.

SOBOTA                  Wspomnienie Świętego Jozafata, biskupa i męczennika.

Ogłoszenia społeczne:

Dyrektor, nauczyciele i uczniowie Szkoły w Banicy serdecznie zapraszają mieszkańców Banicy i Izb na wieczornicę patriotyczną, która odbędzie się 9 listopada 2022 roku o godz. 17.00 w Szkole Podstawowej w Banicy.

Odbiór odpadów ZMIESZANYCH i BIO jutro w poniedziałek 7 listopada.

7 LISTOPAD do 13 LISTOPAD 2022 r.

+ Wandy Górowskiej od Heleny Burek z Rożnowa

+ Wandy Górowskiej od Zarządu Sądeckich Wodociągów

+ Roberta Wcisło (greg)

Dziękczynna z prośbą o błogosławieństwo Boże, potrzebne łaski