33 NIEDZIELA ZWYKŁA Ogłoszenia duszpasterskie 13.11.2022 r.

Przeżywamy dzisiaj w Kościele powszechnym już XXXIII niedzielę zwykłą i małymi krokami zbliżamy się do końca obecnego Roku Liturgicznego. Jest to także Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym, a także z ustanowienia papieża Franciszka Światowy Dzień Ubogich. Pamiętajmy o modlitwie za chrześcijan prześladowanych na całym świecie.

Przed kościołami dziś zbiórka do puszki na rzecz Kościoła Prześladowanego.

Dziękuję za liczny udział 11 listopada we mszy św. o godz. 17.00 i modlitwę w dniu 104 rocznicy Odzyskania Niepodległości naszej Ojczyzny.

Bóg zapłać za ofiary składane w dniu dzisiejszym na utrzymanie i bieżące prace w parafii. Dziękuję za wszelką życzliwość, a szczególnie za dary żywnościowe na plebanię. Bóg zapłać.

Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Izbach o godz. 15.00, w Banicy o godz. 17.00. Zapraszam do licznego udziału.

W przyszłą, ostatnia niedzielę roku liturgicznego, Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, ostatnia niedziela przed Adwentem. Jest to także święto patronalne Akcji Katolickiej oraz Liturgicznej Służby Ołtarza Diecezji Tarnowskiej i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. W tym dniu ponadto przypada Światowy Dzień Życia Kontemplacyjnego oraz Światowy Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych.

Banica

Kościół parafialny wymaga naszej wspólnej troski i stałej dbałości o czystość! Dziękuje za tego roczne ofiary składane na sprzątanie, dekorowanie kościoła, zakup kwiatów i środków czystości. Dziękuję Pani Janinie Dawiec za prace porządkowe w kościele i kaplicy na plebanii wykonywaną z pełnym oddaniem i zaangażowaniem

CZWARTEK           – Wspomnienie Świętej Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy.

PIĄTEK     – Wspomnienie błogosławionej Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia i zapraszamy

Ogłoszenia społeczne:

W związku z przystąpieniem przez gminę Uście Gorlickie do projektu preferencyjnego zakupu węgla dla mieszkańców gminy, informujemy wszystkich zainteresowanych, iż w celu skorzystania z możliwości zakupu węgla za pośrednictwem samorządu na zasadach określonych w przepisach ustawy, wniosek na zakup węgla w roku 2022 należy złożyć na piśmie w Urzędzie Gminy Uście Gorlickie niezależnie od faktu wcześniejszego złożenia wstępnego zapotrzebowania na opał.

Szczegóły na tablicy ogłoszeń i gminnej stronie internetowej.

14 LISTOPAD do 20 LISTOPAD 2022 r.

+ Wandy Górowskiej od Elżbiety i Jerzego z Wawrzenic

+ Wandy Górowskiej od Tokarzów z Ujanowic

+ Roberta Wcisło (greg)

Dziękczynna z prośbą o błogosławieństwo Boże, potrzebne łaski
i opiekę Matki Bożej dla całej wspólnoty parafialnej

+ Rozalii Błachut w r. śm.

+ Jadwigi Stańskiej od Haliny i Mirona Michniak

+ Tadeusza Chrobaka od kuzynki Marii z mężem i rodziną

+ Mariana Dziurnego od córki Marii z mężem

UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA