OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE UROCZYSTOŚĆ CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA 34 NIEDZIELA ZWYKŁA 20.11.2022 ROK

Przed nami ostatni tydzień roku kościelnego, podczas którego rozważaliśmy tajemnice naszego zbawienia, dokonanego przez Jezusa Chrystusa. Dziś Kościół stawia nam przed oczy Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata jako Tego, do którego ostatecznie wróci całe stworzenie, w tym każdy z nas. Pamiętając o celu naszej życiowej pielgrzymki, po mszach św. krótka adoracja Najświętszego Sakramentu i Akt Poświęcenia Sercu Pana Jezusa, za odmówienie którego można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

Dziś patronalne święto Liturgicznej Służby Ołtarza i Światowy dzień Młodzieży. Naszym Lektorom i Ministrantom oraz młodzieży żeńskiej życzę wielu łask i dziękuje za posługę w naszej świątyni.

W ubiegłą niedziele na składkę inwestycyjną na bieżące utrzymanie i prace w parafii w Izbach – 843 zł, w Banicy 3 933 zł. Dziękuję za ofiarność, składane ofiary indywidualne i wpłacane na konto parafii, życzliwość i wszelkie dobro czynione dla parafii. Bóg zapłać.

Banica

W ostatnim czasie do kaplicy na plebanii został zamówiony i wykonany nowy konfesjonał. Dziękuję Firmie Dreno za ofiarowane drzewo. Bóg Zapłać. W najbliższym czasie zaplanowane jest poprawienie nagłośnienia w kaplicy na plebanii.

Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę w Izbach o godz. 15.00, w Banicy o godz. 17.00.

Dziękuje za ofiary złożone z okazji wypominek za zmarłych. Bóg zapłać. Modlitwa wypominkowa za zmarłych w każdą niedzielę w Banicy przed mszą św. o godz. 8.00, w Izbach przed mszą św. o godz. 9.30.

W przyszłą niedzielę rozpoczniemy Adwent, czas radosnego przygotowania na spotkanie z Panem, oraz roraty, na które już dziś zapraszam dzieci, młodzież i dorosłych, aby w ten sposób, jak najlepiej przygotować się na radosne święta Bożego Narodzenia.

W naszej parafii kontynuujemy zwyczaj ustawiania w kościele wieńca adwentowego z czterema świecami, symbolizującymi cztery niedziele Adwentu. Postarajmy się o taką dekorację w naszych domach.

Parafialny Oddział Caritas w I Niedzielę Adwentu tj. 27 listopada 2022 r. będzie rozprowadzał Chlebki Miłosierdzia. Do nabycia będą również świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, których obecność na wigilijnym stole stała się tradycją w naszych polskich domach. Dochód, tj. nie mniej niż 10 zł za chlebek, 10 zł za małą świecę i 30 zł za dużą świecę, przekazany będzie na pomoc dla ludzi bezdomnych i najuboższych oraz dzieciom cierpiącym z powodu ubóstwa, niedożywienia, choroby, przemocy, braku miłości czy bezrobocia rodziców. Parafialnemu Oddziałowi Caritas dziękuję za podjęcie trudu rozprowadzenia chlebków i świec wigilijnych.

• PONIEDZIAŁEK        Wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny
  • WTOREK                      Wspomnienie świętej Cecylii, dziewicy i męczennicy
  • CZWARTEK                 Wspomnienie św. Andrzeja Dung-Lac, prezbitera i Towarzyszy

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składam najlepsze życzenia
i zapraszam na wspólną modlitwę w kościele.

21 LISTOPAD do 27 LISTOPAD 2022 r.

+ Wandy Górowskiej od Zofii i Andrzeja Bocheńskich

+ Wandy Górowskiej od rodzin Baran i Socha z Przeczycy

+ Roberta Wcisło (greg)

Dziękczynna z prośbą o błogosławieństwo Boże, potrzebne łaski