5 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU Ogłoszenia Duszpasterskie 26 III 2023 r.

Dziś już piąta Niedziela Wielkiego Postu. Dni stają się coraz dłuższe i coraz bliżej święta Wielkanocne. Od dzisiaj wchodzimy w kolejną fazę wielkiego postu, czego wyrazem są m.in. zasłonięte krzyże w świątyni. Niech rozważanie męki Zbawiciela pomaga nam podejmować codzienny trud i przeżywać go w łączności ze Zbawicielem.

W środę zapraszam na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, w Izbach o godz. 16.00, w Banicy 18.00.

Przypominam i zachęcam do licznego udziału w nabożeństwach Drogi Krzyżowej i niedzielnych Gorzkich Żalach. Droga Krzyżowa w piątek w Izbach o godz. 16.00, w Banicy o godz. 18.00, którą poprowadzi młodzież przygotowująca się do przyjęcia sakramentu Bierzmowania. W czasie mszy św. młodzież otrzyma krzyże związane z przyjęciem Sakramentu Bierzmowania i złożą odnowione po I Komunii św. deklaracje przyrzeczenia abstynenckiego.

Spotkanie organizacyjne Liturgicznej Służby Ołtarza przed rozpoczynającymi się obchodami Wielkiego Tygodnia w piątek po mszy św. o godz. 18.00. Obecność obowiązkowa.

Przeżywamy w tym tygodniu I sobotą miesiąca. Msza św. o godz. 8.00, a wcześniej różaniec św. wynagradzający za zniewagi wyrządzone Niepokalanemu Sercu Maryi.

Trwają spowiedzi w naszym dekanacie. Dziś spowiedź św. w Uściu Gorlickim od godz. 1500– 1800, we wtorek w Stawiszy i Śnietnicy od godz. 1530– 1800,w sobotęspowiedź przed Świętami Wielkanocnymi w naszej parafii w Izbach od godz. 1400 – 1430, w Banicy od godz. 1400 – 1500.

Następna niedziela będzie już Niedzielą Palmową. Poświęcenie palm na wszystkich Mszach świętych o godz. 700, 900 i 1100. Uroczyste poświęcenie palm i procesja rozpocznie się przed kościołami w Izbach o godz. 900, w Banicy o godz. 1100. Po mszach św. słodkie upominki dla dzieci, które przyjdą z palmami wielkanocnymi.

Gorzkie żale w najbliższą niedziele odśpiewamy przed mszami św. Zelatorów kierujących Różami Żywego Różańca proszę o przeprowadzenie zmiany tajemnic we własnym zakresie.

Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia składam najlepsze życzenia i zapraszam na wspólna modlitwę w kościele.

27 marzec do 02 kwiecień 2023 r.

+ Haliny Pasoń od rodziny Orłowskich z Gorlic

+ Marii Skrzypniak od Czesławy Skrzypniak

+ Wandy Górowskiej od Tomasza i Barbary Rembiasz

+ Jadwigi Stańskiej od Andrzeja i Beaty Beduch