Ogłoszenia Duszpasterskie 4 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 19.03.2023r.

Dzisiejsza, już czwarta niedziela Wielkiego Postu różni się nieco od pozostałych. W połowie Wielkiego Postu Kościół wzywa wiernych do radości, której zewnętrznym wyrazem jest różowy kolor szat liturgicznych, aby wszyscy podejmujący trud przemiany serca wytrwali w tym niełatwym codziennym wysiłku.

W ostatnią niedziele inwestycyjna na bieżące utrzymanie parafii i zaplanowane prace przy dachu plebanii złożono w Izbach 780 zł, w Banicy 3 398 zł. Bóg zapłać za wszelkie dobro czynione dla parafii.

W środę zapraszam na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, w Izbach o godz. 16.00, w Banicy 18.00.

Zachęcam do licznego udziału w niedzielnych Gorzkich Żalach oraz Drodze Krzyżowej w piątek w Izbach o godz. 16.00, w Banicy o godz. 18.00.

Dziękuje za składkę przeznaczoną na kwiaty do Grobu Bożego i dekorację. Bóg Zapłać.

Chorych w naszej parafii z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych odwiedzę w najbliższą sobotę w Banicy od godz. 9.00, w Izbach od godz. 9.30. Proszę zgłaszać chorych do zakrystii. Pięknym zwyczajem byłaby raz w roku odprawiana msza św. połączona z sakramentem namaszczenia chorych dla osób starszych i chorych.

Z racji zbliżających się Świąt Wielkanocnych proszę o zadbanie i porządek na cmentarzu. Zatroszczmy się o groby naszych bliskich i uporządkujmy je po okresie zimowym.

W przyszłą niedzielę składka na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie jako jałmużna wielkopostna.

Zachęcam wszystkim, a szczególnie osoby poniżej 30 roku życia, aby usiąść w rodzinnym gronie i korzystając z katolickich środków przekazu zagłębić się w życie, duchowość i przesłanie Świętego Papieża Jana Pawła II. Nie oczekujmy PRAWDY z mediów, które są niechętne Kościołowi Katolickiemu. Solidaryzując z Papieżem Polakiem, jednym z naszych największych autorytetów, wyraźmy otwarty sprzeciw przeciw próbom dyskredytacji jego osoby.

Banica

Kierowników w ramach swoich Grup Gospodarczych bardzo proszę o zebranie ofiar w wysokości 50 zł na kwiaty, dekoracje i sprzątanie kościoła.

W niedzielę, z 25 na 26 marca, zmiana czasu z zimowego na letni.

PONIEDZIAŁEK          Uroczystość Świętego Józefa, Oblubieńca NMP.

SOBOTA                       Uroczystość ZWIASTOWANIA PAŃSKIEGO.

Ogłoszenia społeczne:

Służby i instytucje powiatu gorlickiego odpowiedzialne za bezpieczeństwo obywateli, bezpieczeństwo przeciw pożarowe, bezpieczeństwo terenów leśnych i gruntów rolnych zwraca się do wszystkich z apelem o nie wypalanie traw oraz innych pozostałości roślinnych oraz bezwzględnie przestrzeganie zasad i przepisów przeciwpożarowych obowiązujących w tym zakresie, a w szczególności o zachowanie szczególnej ostrożności podczas przebywania na terenach leśnych.

20 marzec do 26 marzec 2023 r.

UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTEGO JÓZEFA

OBLUBIEŃCA NMP

+ Krzysztof Matyaszek od zam.

+ Tadeusza Chrobaka (greg)

Bożej dla całej wspólnoty parafialnej

Bożej dla Anny Maślanka od córki Danuty z rodziną

+ Marii Skrzypniak od rodziny Szymczak