Aktualności

Akt zakończenia Misji Parafialnej w parafii p.w. św Kosmy i Damiana w Banicy

AKT ZAKOŃCZENIA MISJI

Akt zakończenia Misji Parafialnej w parafii p.w. św Kosmy i Damiana w Banicy. W roku Pańskim 2023 – gdy najwyższym Pasterzem Kościoła Katolickiego jest Ojciec Święty Franciszek; Prymasem Polski jest Ks. Abp Wojciech Polak, Metropolita Gnieźnieński; Przewodniczącym Episkopatu Polski jest Ks. Abp Stanisław Gądecki, Metropolita Poznański; podczas, gdy na stolicy Diecezji Tarnów zasiada Ks. Bp Andrzej Jeż, a posługę proboszcza w parafii w Banicy  od 2021 roku, pełni Ks. Stanisław Serafin.

Misje Parafialne w dniach od 31 maja do 3 czerwca 2023 r. prowadził Misjonarz ze Zgromadzenia Księży Filipinów Michał Witek COr.

Podczas Misji Świętej, rozpoczętej dnia 31 maja przygotowywaliśmy się do 3 czerwca doświadczając zwiastowania radości i przebaczenia, jakie niesie Boże Miłosierdzie. Dlatego wsłuchiwaliśmy się w Słowo Boże, które rozbrzmiewało w kościele w Izbach o godz. 1600, w Banicy o godz. 1900.

W czwartek i piątek o godz. 1025 swoją Misje w kościele parafialnym przeżywały dzieci. Sakrament Pojednania, jako widoczny znak Bożego Miłosierdzia, sprawowany był w sobotę w Izbach od godz. 830 – 900 , w Banicy od godz. 1000 – 1100.

W czwartek, pamiętaliśmy o ludziach chorych i cierpiących. Sprawowana była Eucharystia z namaszczeniem chorych a tych, którzy nie mogli sami dotrzeć do świątyni, na przygotowane dla nich specjalne nabożeństwo, odwiedziliśmy z posługą sakramentalną w domach.

W piątek w czasie mszy św. odbyło się uroczyste odnowienie przysięgi małżeństw naszej parafii.

Dnia 3 czerwca 2023 roku, w Izbach i Banicy poświęcone zostały odnowione Krzyże Misyjne na pamiątkę przypominającą szczególne dni misji parafialnej.

Miłosiernemu Bogu, w Trójcy Świętej Jedynemu, niech będzie chwała i cześć, i uwielbienie na wieki wieków. Amen.

Miejscowość Banica, dnia 3 VI A.D. 2023 r.