Ogłoszenia

UROCZYSTOŚĆ CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 34 NIEDZIELA ZWYKŁA 26.11.2023 ROK

Przed nami ostatni tydzień roku kościelnego, podczas którego rozważaliśmy tajemnice naszego zbawienia, dokonanego przez Jezusa Chrystusa. Dziś Kościół stawia nam przed oczy Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata jako Tego, do którego ostatecznie wróci całe stworzenie, w tym każdy z nas. Pamiętając o celu naszej życiowej pielgrzymki, po mszach św. krótka adoracja Najświętszego Sakramentu i Akt Poświęcenia Sercu Pana Jezusa, za odmówienie którego można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

Dziś patronalne święto Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży, Akcji Katolickiej, Liturgicznej Służby Ołtarza i Światowy dzień Młodzieży. Naszym Lektorom i Ministrantom oraz młodzieży żeńskiej życzę wielu łask i dziękuje za posługę w naszej świątyni. Dziękuję młodzieży, która w dniu wczorajszym uczestniczyła w 18 Diecezjalnym Dniu Młodzieży „Rusz Duszę!”, oraz Rafałowi Oślizło za przywóz młodzieży z Ropy.

We wtorek, tj. 28 listopada przypada 14 rocznica konsekracji biskupiej Pasterza naszej diecezji – bpa Andrzeja Jeża. W tym dniu módlmy się za Biskupa naszego Andrzeja prosząc dla niego, aby go Pan strzegł, zachował przy życiu, darzył szczęściem na ziemi i bronił przed jego nieprzyjaciółmi.

Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę w Izbach o godz. 15.00, w Banicy o godz. 17.00.

W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Spowiedź w I piątek w Izbach przed mszą św. godz. 15.00, w Banicy przed mszą św. godz. 17.00.

W I sobotę miesiąca msza św. o godz. 8.00, a wcześniej różaniec św. wynagradzający za bluźnierstwa i zniewagi wyrządzone Niepokalanemu Sercu Maryi.

W przyszłą niedzielę rozpoczniemy Adwent, czas radosnego przygotowania na spotkanie z Panem, oraz roraty, na które już dziś zapraszam dzieci, młodzież i dorosłych, aby w ten sposób, jak najlepiej przygotować się na radosne święta Bożego Narodzenia.

W naszej parafii kontynuujemy zwyczaj ustawiania w kościele wieńca adwentowego z czterema świecami, symbolizującymi cztery niedziele Adwentu. Postarajmy się o taką dekorację również w naszych domach.

Od I Niedzieli Adwentu tj. 3 grudnia 2023 r. będą do nabycia świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, których obecność na wigilijnym stole stała się tradycją w naszych polskich domach. Dochód, tj. nie mniej niż 10 zł za małą świecę i 30 zł za dużą świecę, przekazany będzie na pomoc dzieciom cierpiącym z powodu ubóstwa, niedożywienia, choroby, przemocy, braku miłości czy bezrobocia rodziców.

W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych dla Róż Żywego Różańca.

Jak co roku bardzo proszę Franciszka Chmielowskiego o zatroszczenie się o choinki na święta do naszej świątyni.

W LITURGI TEGO TYGODNIA BĘDZIEMY PRZEŻYWAĆ

CZWARTEK                     Święto Świętego Andrzeja, Apostoła.

Dziękując za okazywaną życzliwość i wszelkie dobro czynione dla parafii, wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składam najlepsze
życzenia i zapraszam na wspólną modlitwę w kościele.

MSZE ŚW. W PARAFII

ŚW. KOSMY I DAMIANA MM
W BANICY

27 LISTOPAD do 03 GRUDZIEŃ 2023 r.

Data i Dzień Tygodnia

Godzina

Intencja Mszy świętej

27.11

PONIEDZIAŁEK

630

+ Elżbiety Nabożnej (greg)

28.11

WTOREK

630

+ Elżbiety Nabożnej (greg)

29.11

ŚRODA

630

+ Elżbiety Nabożnej (greg)

1500

IZBY

+ Józefa Oleśniewicza od Lucyny i Czesława Ochotnickich

1700

++ Andrzeja i Marii Oleksych oraz syna Jana

30.11

CZWARTEK

630

+ Elżbiety Nabożnej (greg)

01.12

PIĄTEK

1500

IZBY

+ Elżbiety Nabożnej (greg)

1700

+ Marii Oleksy od córki Zofii z mężem

02.12

SOBOTA

630

+ Elżbiety Nabożnej (greg)

800

Dziękczynna z prośbą o bł. Boże, potrzebne łaski i opiekę Matki
Bożej dla ofiarodawców, dobroczyńców i całej naszej Parafii

03.12.

I

NIEDZIELA ADWENTU

800

++ Antoniny, Franciszka i Czesława od rodziny Plewa

930

IZBY

+ Elżbiety Nabożnej (greg)

1100

++ Mari i Eugeniusza Beduch w kolejną r. śm. od córki Zofii z rodziną