1 NIEDZIELA ADWENTU Ogłoszenia Duszpasterskie 03.12.2023 r.

Dzisiaj, w pierwszą niedzielę Adwentu rozpoczynamy nowy rok liturgiczny i duszpasterski, który będziemy przeżywać pod hasłem „Uczestniczę we wspólnocie kościoła”.

W dni powszednie Adwentu będziemy sprawować Mszę Świętą wotywną o Najświętszej Maryi Pannie, tak zwane roraty, w czasie których z wielkim błaganiem będziemy prosić Boga wraz z Maryją, o zachowanie najmłodszego pokolenia parafian od ducha ciemności i niewiary.

Roraty w tym tygodniu w Izbach środę o godz. 1500, w Banicy od poniedziałku do czwartku o godz. 1700, w piątek o godz. 1030 w sobotę o godz. 800. Dzieci na mszę przynoszą serduszka z wypisanymi dobrymi uczynkami jako prezent dla Małego Jezusa. Na każdej mszy będzie losowanie dwóch figurek Dzieciątka Jezus, które dzieci zabiorą do domu, żeby przed nimi odmawiać z rodzicami i rodzeństwem wieczorny pacierz. Pierwszego dnia dzieci otrzymają planszę, na której w wyznaczonych miejscach będą przyklejać obrazki otrzymywane w czasie rorat. Serdecznie zapraszam dzieci, młodzież i dorosłych do gorliwego udziału w Roratach.

Na msze świętą w Banicy na godz. 1700 w środę zapraszam dzieci klasy III i ich rodziców na kolejne spotkanie przygotowujące do Pierwszej Komunii Świętej.

W środę, 6 grudnia, wspominamy w liturgii św. Mikołaja, biskupa. Z tej okazji robimy sobie nawzajem prezenty. Niech takim szczególnym, który zaplanujemy, będzie dobry uczynek i dar modlitwy. Spotkanie mikołajkowe dla Liturgicznej Służby ołtarza i młodzieży żeńskiej w sobotę po mszy św. o godz. 800.

W tym tygodniu I czwartek miesiąca, spotkanie wraz z rodzicami, kandydatów przygotowujących się do sakramentu bierzmowania o godz. 1700.

W piątek Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msza święta w kaplicy plebanii o godz. 1030, w kościołach w Izbach o godz. 1500, w Banicy o godz. 1700. Z racji Uroczystości tego dnia nie obowiązuje wstrzemięźliwość od spożywania potraw mięsnych.

W najbliższą sobotę udam się do chorych naszej parafii z wizytą przed świętami od godz. 900. Osoby starsze, chore, samotne, proszę zgłaszać w zakrystii.

W przyszłą niedzielę składka inwestycyjna na bieżące prace i dzieła duszpasterskie oraz Dzień Modlitwy i Pomocy Kościołowi na Wschodzie – na ten cel ofiary będziemy zbierać do puszki przed kościołami naszej parafii.

W ostatnim czasie uległ awarii piec gazowy na plebanii. Na szczęście udało się go naprawić. Koszt naprawy wraz z wymianą uszkodzonej części wyniósł 1 550 zł.

Dziękuję za złożoną indywidualną z parafii ofiarę na renowację lamki wiecznej w wysokości 1 000 zł. Dziękuję za wszelką życzliwość, troskę o nasze kościoły, odśnieżanie i wszelką pomoc. Bóg zapłać.

Do nabycia są świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Dochód, tj. nie mniej niż 10 zł za małą świecę i 30 zł za dużą świecę, przekazany będzie na cele charytatywne. Parafialnemu Oddziałowi Caritas dziękuję za podjęcie trudu rozprowadzania świec wigilijnych.

Dzisiaj błogosławimy opłatki, które w Izbach, w dniu dzisiejszym zaniesie do naszych domów Pan Organista, w Banicy Pan Organista z opłatkami uda się w następną sobotę i niedzielę. Ofiary składane przy tej okazji przeznaczone są jako wynagrodzenie za jego służbę i zaangażowanie w życie parafii.

PONIEDZIAŁEK    Wspomnienie dowolne Świętej Barbary, dziewicy i męczennicy

ŚRODA                          Wspomnienie dowolne Świętego Mikołaja, biskupa.

CZWARTEK                 Wspomnienie Świętego Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła.

PIĄTEK                         Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP.

04 GRUDZIEŃ do 10 GRUDZIEŃ 2023 r.

+ Elżbiety Nabożnej (greg)

+ Elżbiety Nabożnej (greg) /ZAKOŃCZENIE/

+ Józefa Oleśniewicza od bratowej Heleny z rodziną z Chojnowa

+ Jadwigi i Stanisława Stańskich w r. śm. od syna Pawła z żoną