NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO Ogłoszenia duszpasterskie 07.01.2024r.

W dzisiejszą niedzielę obchodzimy Święto Chrztu Pańskiego, które kończy liturgiczny obchód Świąt Bożego Narodzenia. To święto jest uroczystym upamiętnieniem rozpoczęcia publicznej działalności Pana Jezusa, a także zapowiedzią naszego chrztu. Zgodnie z tradycją kolędy będziemy śpiewać aż do święta Ofiarowania Pańskiego, czyli do 2 lutego.

Obchodząc Święto Chrztu Pańskiego wspomnijmy nasz własny chrzest, który włączył nas do wspólnoty Kościoła i uczynił dziećmi Bożymi. To okazja, by również przypomnieć sobie przyrzeczenia chrzcielne. W modlitwie pamiętajmy o naszych rodzicach, rodzicach chrzestnych i kapłanie, który udzielił nam chrztu św., oraz o tych, którzy przeżywają kryzys w wierze i nie uczestniczą regularnie w życiu Kościoła.

Od jutra rozpoczyna się tzw. okres zwykły, który będzie trwał do Środy Popielcowej, która w tym roku przypada 14 lutego, a 31 marca z radością będziemy celebrować Wielkanoc.

Dziękuję za wielkie serce i ofiary złożone z okazji Kolędy Misyjnej w wysokości 3 301 zł i 20 euro. Bóg zapłać.

W najbliższym tygodniu młodzież naszej parafii w Izbach i Banicy przejdzie po naszych domach zbierając ofiary na ubezpieczenie budynków kościelnych znajdujących się na terenie naszej parafii.

Z okazji zakończonej wizyty duszpasterskiej pragnę wszystkim parafianom podziękować za serdeczne przyjęcie, życzliwość i poświęcenie swojego czasu. Dziękuję za złożone przy tej okazji ofiary. Bóg zapłać.

Składam, jeszcze raz, serdeczne podziękowania wszystkim, którzy z wielkim zaangażowaniem przyczynili się do wystroju i przygotowania naszych świątyń do godnego przeżycia Świąt Bożego Narodzenia. Niech Dzieciątko Jezus wynagradza poświęcony czas, siły, zaangażowanie i zdolności wszystkim, którzy mimo rozlicznych, prywatnych obowiązków nie szczędzili czasu i sił. Wielki Bóg zapłać.

Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę w Izbach o godz. 15.00, w Banicy o godz. 17.00.

W przyszłą niedzielę składka inwestycyjna na zaplanowane wiosną prace przy ogrodzeniu wokół plebanii, bieżące utrzymanie i dzieła duszpasterskie prowadzone w naszej parafii.

Dziękuję za pierwszą złożoną ofiarę wpisaną do Złotej Księgi Ofiarodawców w nowym roku 2024 od byłego parafianina w kwocie 1 500 zł. Bóg zapłać.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę wielu łask od Boga
oraz opieki Maryi Wspomożycielki Wiernych i zapraszam na wspólną
modlitwę w kościele.

08 STYCZEŃ do 14 STYCZEŃ 2024 r.

08.01.2024 r.

09.01.2024 r.

10.01.2024 r.

+ Ks. Mariana Kwaśniaka w 28 r. śm.

Wstawiennicza przez orędownictwo św. Kosmy i Damiana z prośbą o
powrót do zdrowia dla Pawła, potrzebne łaski i opiekę Matki Bożej
Nieustającej Pomocy dla niego i jego najbliższych

11.01.2024 r.