Ogłoszenia

2 NIEDZIELA ZWYKŁA Ogłoszenia duszpasterskie 14.01.2024r.

Jan Chrzciciel, którego postać przywołuje dzisiejsza ewangelia, miał od Boga konkretne powołanie: wskazać światu przychodzącego Mesjasza. Każdy z nas jest wezwany do podobnej misji: mamy pokazywać światu Chrystusa. Niech nasz udział w Eucharystii, w czasie, której karmiliśmy się Jego Ciałem będzie dla nas potrzebnym umocnieniem w wypełnianiu tej misji.

Dziękuję za ofiary złożone dziś na dzieła duszpasterskie oraz bieżące potrzeby i utrzymanie parafii. Wszystkim dobroczyńcom i ofiarodawcom materialnym i duchowym, za wszelką życzliwość i dobro składam z serca wyrazy wdzięczności i podziękowania. Bóg zapłać.

Od czwartku rozpoczyna się w całym Kościele Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Niestrudzenie o potrzebie tej modlitwy przypominał Święty Jan Paweł II mówiąc: „Proszę o wspólne świadectwo składane przed światem Chrystusowi. […] W imię Jezusa proszę o wspólne chrześcijańskie świadectwo”. W to nawoływanie Kościoła włączmy także nasze osobiste modlitwy. Niech będą one skromnym wkładem w budowanie jedności, w dzieło ekumenizmu. Modlitwy o Jedność Chrześcijan jak co roku poprzedza Dzień Judaizmu w Kościele katolickim w Polsce.

Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę w Izbach o godz. 1500, w Banicy o godz. 1700. Zapraszam.

Koło Gospodyń w Banicy, serdecznie zaprasza wszystkich drogich nam Seniorów z naszej miejscowości na spotkanie, w formule spotkania integracyjnego, które rozpocznie się od mszy św. o godz. 1500, 20 stycznia 2024 r.. W imieniu Koła Gospodyń bardzo proszę o liczne i szybkie potwierdzenie przybycia na zaplanowane spotkanie.

W LITURGI TEGO TYGODNIA BĘDZIEMY PRZEŻYWAĆ

  • ŚRODA             Wspomnienie Świętego Antoniego, opata
  • PIĄTEK            Wspomnienie Świętego Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składam najlepsze życzenia i zapraszam na wspólną modlitwę w kościele

MSZE ŚW. W PARAFII

ŚW. KOSMY I DAMIANA MM
W BANICY

15 STYCZEŃ do 21 STYCZEŃ 2024 r.

Data i Dzień Tygodnia

Godzina

Intencja Mszy świętej

15.01.2024 r.

PONIEDZIAŁEK

630

Dziękczynna z prośbą o bł. Boże, potrzebne łaski, opiekę Matki Bożej dla ofiarodawców i dobroczyńców oraz całej wspólnoty Parafialnej

16.01.2024 r.

WTOREK

630

Dziękczynna z prośbą o bł. Boże, potrzebne łaski, opiekę Matki Bożej dla ofiarodawców i dobroczyńców oraz całej wspólnoty Parafialnej

17.01.2024 r.

ŚRODA

15.00

IZBY

+ Józefa Oleśniewicza od uczestników pogrzebu

1700

+ Marii Skrzypniak od Marii Brońskiej

18.01.2024 r.

CZWARTEK

600

W intencji Panu Bogu wiadomej

630

+ Jadwigi Stańskiej od rodziny Sokulskich z Florynki

19.01.2024 r.

PIĄTEK

600

W intencji Panu Bogu wiadomej

630

+ Mariana Dziurnego od Rafała Nowaka

20.01.2024 r.

SOBOTA

630

+ Ludwika Franczaka od bratanicy Eweliny Kłapacz z rodziną

15.00

Dziękczynna z prośbą o zdrowie, bł. Boże, potrzebne łaski i opiekę
Matki Bożej dla Seniorów naszej parafii z miejscowości Banica

21.01.2024 r.

III

NIEDZIELA

ZWYKŁA

8.00

+ Henryki (Ona) Kempa w r. śm.

9.30

IZBY

+ Józefa Oleśniewicza od Adama z rodziną

11.00

Dziękczynna z prośbą o bł. Boże, potrzebne łaski i opiekę MB w życiu
dorosłym dla Jakuba z okazji 18 r. urodzin od rodziców i rodzeństwa