Ogłoszenia

1 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU Ogłoszenia Duszpasterskie 26.02.2024 r.

W pierwszą niedzielę Wielkiego Postu, prosimy Boga o łaskę nawrócenia serc i dar pokoju dla wszystkich ludzi, a trud stawania się lepszymi ofiarujmy także za innych, zwłaszcza za tych, którzy obrażają Pana Boga i za to nie przepraszają. Wielki Post to dobry moment, aby podjąć decyzję o dobrowolnej abstynencji od alkoholu.

Dziękuje za ofiary składane dziś do puszki na rzecz Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie. Bóg zapłać.

Na bieżące utrzymanie, podejmowane dzieła duszpasterskie i zaplanowane prace w parafii złożono w Izbach 1 106 zł, w Banicy 3 700 zł. Dziękuję za wszelkie dobro czynione dla parafii. Bóg Zapłać.

Nowenna Do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Izbach o godz. 16.00, w Banicy o godz. 18.00.

W głębokim przeżywaniu Wielkiego Postu pomagają nam nabożeństwa wielkopostne. W każdy piątek z Chrystusem i Jego bolejącą Matką przemierzamy Drogę Krzyżową w Izbach o godz. 16.00, w Banicy o godz. 18.00, a w niedziele rozpamiętujemy Mękę Pańską podczas Gorzkich Żali po mszach św. w Izbach o godz. 9.30, w Banicy o godz. 11.00. Nie żałujmy czasu i odwagi, by pokazać, że mocno trwamy przy Chrystusowym Krzyżu – znaku zbawienia. Za udział w gorzkich żalach, a także w drodze krzyżowej możemy zyskać odpust zupełny, czyli darowanie przez Boga kary doczesnej za grzechy odpuszczone już co do winy, pod zwykłymi warunkami.

W najbliższą sobotę z naszej parafii odbędzie się autokarowa pielgrzymka do Częstochowy. Wyjazd w piątek o godz. 2400 z parkingu w Banicy. Koszt 100 zł od osoby związany z wyjazdem zbierany będzie w autobusie.

W przyszłą niedzielę obchodzimy Dzień modlitwy, postu, jałmużny i solidarności z misjonarzami, z tej racji zbiórka ofiar do puszki na Ogólnopolski Fundusz Misyjny Ad Gentes.

Od pierwszej niedzieli Wielkiego Postu w parafiach diecezji tarnowskiej rozpoczyna się Wielkanoce Dzieło Caritas. W ramach tej tradycyjnej jałmużny wielkopostnej można nabyć baranki i paschaliki wielkanocne wspierając dzieła Caritas.

W LITURGI TEGO TYGODNIA BĘDZIEMY PRZEŻYWAĆ

CZWARTEK                 Święto Katedry Św. Piotra, Apostoła.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia, składam najlepsze życzenia, i zapraszam

na wspólną modlitwę w kościele.

Ogłoszenia społeczne:

Zarząd Ochotniczej Straży Pożarnej w Banicy zaprasza wszystkich członków Ochotniczej Straży Pożarnej, Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej, osoby zainteresowane wstąpieniem do OSP oraz wszystkich sympatyków naszej jednostki w Banicy na walne zebranie sprawozdawcze, które odbędzie się w dniu dzisiejszym w Szkole Podstawowej w Banicy o godz. 1530.

MSZE ŚW. W PARAFII

ŚW. KOSMY I DAMIANA MM
W BANICY

19 LUTY do 25 LUTY 2024 r.

Data i Dzień Tygodnia

Godzina

Intencja Mszy świętej

19.02.2024 r.

PONIEDZIAŁEK

630

W intencji Panu Bogu wiadomej

20.02.2024 r.

WTOREK

630

W intencji Panu Bogu wiadomej

21.02.2024 r.

ŚRODA

16.00

IZBY

+ Marii Oleksy od Haliny i Andrzeja Franczak z rodz.

1800

+ Marii i Franciszka Ogorzałych

22.02.2024 r.

CZWARTEK

600

W intencji Panu Bogu wiadomej

630

+ Ludwika Franczaka od siostry Czesławy z mężem

23.02.2024 r.

PIĄTEK

16.00

IZBY

++ Tacjanny i Franciszka Lelito i ++ z rodziny

1800

+ Mariana Dziurnego od Haliny i Czesława Dziurnych

24.02.2024 r.

SOBOTA

630

Pielgrzymka autokarowa do Częstochowa

25.01.2024 r.

II

NIEDZIELA

WIELKIEGO POSTU

8.00

++ Józefa i Anny Nowak w kolejną r. śm.

9.30

IZBY

Dziękczynna z prośbą o bł. Boże, potrzebne łaski, opiekę Matki Bożej
dla ofiarodawców i dobroczyńców oraz całej wspólnoty Parafialnej

11.00

+ Anny Dawiec od Moniki i Mirosława Siuta