4 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU Ogłoszenia duszpasterskie 10.03.2024 r.

Dzisiejsza, już czwarta niedziela Wielkiego Postu różni się nieco od pozostałych. W połowie Wielkiego Postu Kościół wzywa wiernych do radości, której zewnętrznym wyrazem jest różowy kolor szat liturgicznych, aby wszyscy podejmujący trud przemiany serca wytrwali w tym niełatwym codziennym wysiłku.

Zachęcam do licznego udziału w niedzielnych Gorzkich Żalach oraz Drodze Krzyżowej w piątek w Izbach o godz. 1600, w Banicy o godz. 1800.

Dziękuję za złożone dziś ofiary na bieżące działania duszpasterskie, utrzymanie i zaplanowane prace w parafii.

W ostatnim czasie Rodzice Dzieci I Komunijnych, wyrażając troskę o piękno naszej świątyni złożyli dar ołtarza w postaci odrestaurowanego kielicha mszalnego. Wszystkim za wszelkie dobro czynione dla parafii dziękuję. Bóg Zapłać.

W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, w Izbach o godz. 1600, w Banicy 1800.

Chorych i niewychodzących z domu odwiedzę ze spowiedzią przedświąteczną i Komunią św. w sobotę 23 marca br. Od dzisiaj można ich zgłaszać w zakrystii.

Przyszła niedziela tradycyjnie jest nazywana Niedzielą Czarną. W kościele na czas ostatnich dwóch tygodni Wielkiego Postu zwyczajowo są zasłaniane krzyże.

Sakrament Bierzmowania w naszym dekanacie został wyznaczony na wtorek 30 kwietnia br. o godz. 1700 w kościele parafialnym w Ropie.

W przyszłą niedzielę składka przeznaczona na kwiaty i dekorację do GROBU PAŃSKIEGO.

Ogłoszenia społeczne:

Komenda Państwowej Straży Pożarnej i instytucje powiatu gorlickiego odpowiedzialne za bezpieczeństwo obywateli, informują o rozpoczynającej się kampanii „STOP POŻAROM TRAW”. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.

11 MARZEC do 17 MARZEC 2024 r.

11.03.2024 r.

12.03.2024 r.

13.03.2024 r.

+ Wojciecha Kulpy