3 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU Ogłoszenia Duszpasterskie 03.03.2024 r.

Dobiegliśmy połowy Wielkiego Postu. Pamiętajmy, że najważniejszym zadaniem w tym świętym czasie jest nasze nawrócenie. Chodzi o nawrócenie we wszystkich wymiarach naszego życia osobistego, rodzinnego i społecznego. Potrzeba wiele pokory i silnej wiary w Boże Miłosierdzie. Nawrócenie ma się bowiem dokonać przede wszystkim w naszych sercach. Pomagają w tym zewnętrzne praktyki pokutne oraz udział w wielkopostnych nabożeństwach: piątkowej Drodze Krzyżowej w Izbach o godz. 1600, w Banicy o godz. 1800 i niedzielnych Gorzkich Żalach.

Wielki Post to również czas dobrych postanowień, odwrócenia się od zła i czynienia dobra. Warto, żeby te postanowienia miały bardzo konkretny wymiar. Niech to będą konkretne wyrzeczenia, niech to będzie codzienna dodatkowa chwila przeznaczona na lekturę Pisma Świętego, na rozmyślanie męki i śmierci Pana Jezusa, na modlitwę i zastanowienie się nad własnym życiem i postępowaniem. Wielki Post to również dobry moment, aby podjąć postanowienie o trzeźwości.

Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Izbach o godz. 1600, w Banicy o godz. 1800. Po mszy św. w Banicy spotkanie dzieci i rodziców klasy III.

W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca. W naszych modlitwach polecajmy sprawę powołań kapłańskich i zakonnych oraz obejmijmy wszystkich powołanych do życia duchownego, aby nie bali się tej drogi życia.

W piątek 8 marca, przypada Dzień Kobiet. Wszystkim paniom życzę obfitości Bożego błogosławieństwa, doświadczenia miłości i szacunku, a Maryja, będąca wzorem kobiecości, niech wspiera Was potrzebnymi łaskami i ma w swojej opiece.

W przyszłą niedzielę składka przeznaczona na zaplanowane prace parafialne, dzieła duszpasterskie i bieżące utrzymanie parafii.

Do nabycia są Baranki i Paschaliki wielkanocne. Ofiara 10 zł przeznaczona jest na cele charytatywne.

PONIEDZIAŁEK                   Święto Świętego Kazimierza Królewicza.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia, składam najlepsze życzenia, i zapraszam

04 MARZEC do 10 MARZEC 2024 r.

Intencja Mszy Świętej

04.03.2024 r.

05.03.2024 r.

06.03.2024 r.