2 NIEDZIELA WIELKANOCNA NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO Ogłoszenia Duszpasterskie 07.04.2024

Dziś niedziela Miłosierdzia Bożego,która kończy czas Oktawy Uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego. Śmierć i zmartwychwstanie Chrystusa najdobitniej przekonuje nas o tym, że Bóg jest Miłością, że potrafi jedynie kochać i przebaczać. Napełnieni paschalną radością, głośmy miłosierdzie Boga, objawione w Jezusie Chrystusie, który cierpiał za grzeszny świat, prawdziwie zmartwychwstał i żywy jest pośród nas. Po mszach św. adoracja Najświętszego Sakramentu z Koronką do Bożego Miłosierdzia.

Z okazji Święta Miłosierdzia, na terytorium Polski, za pobożne odmówienie Koronki do Bożego Miłosierdzia, można uzyskać odpust zupełny, pod zwykłymi warunkami.

Dzisiejszy dzień jest Diecezjalnym Świętem „Caritas”, które obchodzone jest w II Niedzielę Wielkanocy i rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia. Po mszach św. zbiórka do puszki na Caritas Diecezji Tarnowskiej.

Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę w Izbach o godz. 1600, w Banicy o godz. 1800.

Zapraszam na spotkanie Radę Parafialną w piątek o godz. 1800.

W sobotę 13 kwietnia obchodzimy Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej. Ludobójstwo, dokonane przez funkcjonariuszy sowieckiego NKWD na blisko 24 tys. obywatelach II Rzeczypospolitej w 1940 roku, do dziś pozostaje niezabliźnioną raną. Wśród ofiar było ponad 14,5 tys. jeńców wojennych – oficerów i policjantów – z obozów w Kozielsku, Starobielsku i Ostaszkowie oraz cywile aresztowani na terenach okupowanych przez sowietów. W 2010 r. 10. kwietnia, w katastrofie lotniczej zginęli przedstawiciele rządu i para prezydencka, lecący na obchody 70. rocznicy tej zbrodni.

Za tydzień Niedziela Biblijna i rozpoczęcie Ogólnopolskiego Tygodnia Biblijnego oraz kolejna rocznica Chrztu Polski.

Dziękuje za złożone ofiary na tacę w II dzień świąt na rzecz uczelni katolickich. W najbliższą niedzielę inwestycyjną ofiary złożymy na aktualnie prowadzone działania duszpasterskie i bieżące utrzymanie parafii. Niech dobry Bóg za wszelką życzliwość i czynione dobro wynagradza wszystkim dobroczyńcom i ofiarodawcom naszej parafii. Bóg zapłać.

PONIEDZIAŁEK          Uroczystość Zwiastowania Pańskiego

Ogłoszenia dekanalne:

Parafia w Wysowej -Zdroju organizuje pielgrzymkę autokarową do południowych Włoch w terminie 2-12 lipca br. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.

08 KWIECIEŃ do 14 KWIECIEŃ 2024 r.

08.04.2024 r.

09.04.2024 r.

10.04.2024 r.

+ Mariana Dziurnego od sąsiadów Zofii i Jana