Ogłoszenia

1 NIEDZIELA WIELKANOCNA Ogłoszenia Duszpasterskie31.03.2024 r.

Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego to największe i najpiękniejsze święto. Miłość ostatecznie zwycięża śmierć! Niech to będzie najlepsze wielkanocne życzenie: aby każdy z nas doświadczył i przyjął tę zwycięską miłość Boga Ojca. A ogarnięci Bożą miłością, dzielmy się tym darem z naszymi braćmi. Potrzeba bowiem tej miłości w każdym wymiarze naszego życia. Tylko na Chrystusie i Jego zwycięstwie nad wszelkim złem, na głoszonej przez Niego prawdzie, sprawiedliwości i miłości można budować lepszą przyszłość. Wszystkim parafianom i przybyłym na święta gościom, życzę, by te dni były pełne radości, miłości i pokoju, byśmy mimo różnych trosk i kłopotów, mogli zawsze śpiewać radosne „Alleluja – Jezus żyje”.
W Wielką Środę 27 marca br. odbyła się Parafialna Droga Krzyżowa, w tym roku w Banicy. Dziękuję za obecność lektorów, ministrantów, młodzieży, Panu Organiście i wszystkim uczestnikom zgromadzonym na tym nabożeństwie z naszej parafii. Dziękuję Ochotniczej Straży Pożarnej, która czuwała nad naszym bezpieczeństwem. Bóg zapłać.
Dziękuję za ofiary złożone przy adoracji Krzyża oraz te związane z nabywaniem baranków i paschalików Caritas. Bóg zapłać.
Serdecznie dziękuje wszystkim, którzy przyczynili się do ubogacenia liturgii Triduum Paschalnego i Wielkanocy w Banicy i Izbach i wspólnej modlitwie przy Ciemnicy i Grobie Pańskim. Paniom śpiewającym Mękę Pańską. Dziękuje za święconkę wielkanocną i dary żywnościowe na plebanię dla kapłana od Koła Gospodyń i innych parafian, sprzątanie kościołów, wykonanie dekoracji Ciemnicy i Grobu Bożego, służbie liturgicznej, Panu Organiście, Straży Pożarnej za asystę przy Grobie Pańskim i w czasie procesji, młodzieży i dzieciom adorującym w kościele Pana Jezusa w Ciemnicy i Grobie Pańskim, Wszystkim pomagającym i udzielającym się w tym czasie pomocą, liczny udział w Liturgii Triduum Paschalnym, okazaną pomoc i życzliwość niech Pan Bóg błogosławi!
Jutro Poniedziałek w Oktawie Wielkanocy. Msze św. tak jak w każdą niedzielę. Nasze jutrzejsze uczestnictwo w Eucharystii niech będzie wyrazem naszej miłości ku Bogu i zadośćuczynieniem za nasze grzechy, a zwłaszcza za opuszczone Msze Święte w niedziele i święta obowiązkowe, oraz za brak należytego skupienia podczas liturgii. Taca przeznaczona jest na Katolicki Uniwersytet Lubelski i Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie.
W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Izbach o godz. 1600, do Banicy na godz. 1800, zapraszam na spotkanie rodziców i dzieci przygotowujących się do I Spowiedzi i I Komunii Świętej.
W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.
W I czwartek msza święta i spotkanie dla kandydatów przygotowujących się do Sakramentu Bierzmowania wraz z rodzicami o godz. 1800.
W I piątek msze św. w Izbach o godz. 1600, w Banicy o godz. 1800. Spowiedź w Izbach od godz. 1500 w Banicy od godz. 1700.
W I sobotę przed mszą św. odmówimy różaniec św. jako wynagrodzenie za grzechy i zniewagi czynione Niepokalanemu Sercu Maryi. O godz. 800 msza św. w intencji naszej Ojczyzny. Zapraszam do licznego udziału.
Święto Miłosierdzia Bożego i Diecezjalny Dzień „Caritas” w następną niedzielę tj. 7 kwietnia. Po każdej mszy św. adoracja przed Najświętszym Sakramentem z Koronką do Bożego Miłosierdzia. Zbiórka do puszek na Caritas Diecezji Tarnowskiej. Zmiana Tajemnic Żywego Różańca.

Z racji oktawy Wielkanocy w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składam najlepsze życzenia i zapraszam
na wspólną modlitwę w kościele.

MSZE ŚW. W PARAFII

ŚW. KOSMY I DAMIANA MM
W BANICY

01 KWIECIEŃ do 07 KWIECIEŃ 2024 r.

Data i Dzień Tygodnia

Godzina

Intencja Mszy świętej

01.04.2024 r.

PONIEDZIAŁEK

W OKTAWIE WIELKANOCY

800

+ Jana Czajki od Katarzyny Dziurna

930

IZBY

+ Władysława Drozda w 55 r. śm.

1100

+ Wandy Michalik (greg) POCZĄTEK

02.04.2024 r.

WTOREK

W OKTAWIE WIELKANOCY

630

+ Wandy Michalik (greg)

03.04.2024 r.

ŚRODA

W OKTAWIE WIELKANOCY

1600

IZBY

+ Wandy Michalik (greg)

1800

+ Księdza Stanisława Żurata w r. śm.

04.04.2024 r.

CZWARTEK

W OKTAWIE WIELKANOCY

630

+ Wandy Michalik (greg)

1800

+ Marii Skrzypniak od rodziny Platów z Przysietnicy

05.04.2024 r.

PIĄTEK

W OKTAWIE WIELKANOCY

1600

IZBY

+ Wandy Michalik (greg)

1800

+ Jadwigi Stańskiej od chrześnicy Małgorzaty z rodziną

06.03.2024 r.

SOBOTA

W OKTAWIE WIELKANOCY

630

+ Wandy Michalik (greg)

800

Przebłagalna z prośbą o bł. Boże, opiekę Matki Bożej przed grożącą
wojną, o ducha zgody narodowej i poszanowanie Życia Ludzkiego,
oraz wierności Bożym Przykazaniom dla naszej Ojczyzny

07.04.2024 r.

II NIEDZIELA

WIELKANOCNA

NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

800

+ Stefana Dziurnego od syna Czesława z żoną

930

IZBY

+ Wandy Michalik (greg)

1100

+ Stanisława Nowaka w 5 r. śm. od syna Krzysztofa z rodziną