Ogłoszenia

3 NIEDZIELA WIELKANOCNA Ogłoszenia Duszpasterskie 14.04.2024 r.

Dziś trzecia niedziela Wielkanocy, którą przeżywamy po raz kolejny w całej Polsce jako Niedzielę Biblijną, rozpoczynającą XVI Tydzień Biblijny pod hasłem Powołani do wspólnoty – komunii z Bogiem i bliźnimi w Kościele. Z tej okazji odszukajmy w naszych domach Pismo Święte, aby ciągle i na nowo odkrywać i pogłębiać w gronie rodzinnym znaczenia Słowa Bożego w życiu Kościoła i w osobistym naszym życiu.

Dziękuje za złożone dziś ofiary na aktualne dzieła duszpasterskie, prace i bieżące utrzymanie parafii. Bóg zapłać.

Nadal wypełnia nas radość płynąca z doświadczenia mocy Chrystusa zmartwychwstałego. Okres od zmartwychwstania do wniebowstąpienia Pan Jezus poświęcił tym, których najbardziej umiłował. Spróbujmy wejść do tego grona, poczujmy się zaproszeni do bliskiego przebywania ze Zmartwychwstałym, które najlepiej realizuje się poprzez nasz pełny udział w Eucharystii.

Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę w Izbach o godz. 1600, Banicy o godz. 1800.

Uroczystość I Komunii św. w naszej parafii będzie miała miejsce w niedzielę 5 maja o godz. 11.00. Spotkanie rodziców z dziećmi przygotowującymi się do I spowiedzi i Komunii Świętej w czwartek o godz. 18.00.

Proszę wszystkich Rodziców, z woli Boga pełniących obowiązek kształtowania w dzieciach daru wiary, aby świadomi odpowiedzialności przed Bogiem, dawali najpiękniejszy przykład wierności Bogu, przykazaniom i Kościołowi.

Przyszłą niedzielę będziemy przeżywać jako Niedzielę Dobrego Pasterza, rozpoczynającą tydzień modlitw o powołania do służby w Kościele. Ciągle musimy prosić Jezusa Chrystusa – Dobrego Pasterza, aby nigdy nie zabrakło nowych pracowników w Bożej Winnicy. Składka na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie.

W dniach 17 – 18 kwietnia, tj. środa i czwartek w Bazylice Mniejszej św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Grybowie odbędzie się peregrynacja relikwii bł. Rodziny Ulmów. Zachęcam wszystkich do udziału w dowolnym czasie na sposób prywatny do udziału w tych uroczystościach. Szczegóły programu peregrynacji na tablicy ogłoszeń.

Kierowników Grup Gospodarczych bardzo proszę o zebranie ofiar w wysokości 50 zł na środki czystości i sprzątanie kościoła. Bóg zapłać.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia, gościom i przyjezdnym
życzę obfitości Bożych łask i zapraszam na wspólną modlitwę w kościele

Ogłoszenia dekanalne:

Uległ zmianie termin, program i koszt pielgrzymki do Włoch organizowanej w parafii Wysowa Zdrój. Szczegóły na stronie internetowej parafii Wysowa Zdrój.

MSZE ŚW. W PARAFII

ŚW. KOSMY I DAMIANA MM
W BANICY

15 KWIECIEŃ do 21 KWIECIEŃ 2024 r.

Data i Dzień Tygodnia

Godzina

Intencja Mszy świętej

15.04.2024 r.

PONIEDZIAŁEK

630

+ Wandy Michalik (greg)

16.04.2024 r.

WTOREK

630

+ Wandy Michalik (greg)

17.04.2024 r.

ŚRODA

1600

IZBY

+ Wandy Michalik (greg)

1800

+ Ludwika Franczaka od sąsiada Kazimierza z rodziną

18.04.2024 r.

CZWARTEK

600

+ Wandy Michalik (greg)

630

Dziękczynna z prośbą o bł. Boże, potrzebne łaski, opiekę Matki Bożej
dla ofiarodawców i dobroczyńców oraz całą wspólnotę Parafialną

19.04.2024 r.

PIĄTEK

630

+ Wandy Michalik (greg)

20.04.2024 r.

SOBOTA

630

+ Wandy Michalik (greg)

1300

CHRZEST

Dziękczynna z prośbą o bł. Boże, potrzebne łaski, opiekę Matki Bożej
dla Rity z okazji chrztu św. i jej rodziców i rodzeństwa

21.04.2024 r.

IV NIEDZIELA

WIELKANOCNA

800

+ Józefa Sądelskiego od Renaty i Mariana Dziurnych

930

IZBY

Dziękczynna z prośbą o bł. Boże, potrzebne łaski, opiekę Matki Bożej
z okazji 99 r. urodzin dla Marii Salamon

1100

+ Wandy Michalik (greg)