Ogłoszenia

4 NIEDZIELA WIELKANOCNA Ogłoszenia Duszpasterskie 21.04.2024r.

Dzisiejszym Dniem Modlitw o Powołania rozpoczynamy tydzień modlitw o powołania do służby Bożej w Kościele. Ciągle musimy prosić Jezusa Chrystusa – Dobrego Pasterza, aby nigdy nie zabrakło nowych pracowników w Bożej Winnicy. Bóg zapłać za ofiary na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie.

Dziękuje za złożone ofiary na prowadzone dzieła duszpasterskie, zaplanowane i bieżące prace oraz utrzymanie parafii w Izbach 1 181 zł w Banicy 3 738 zł. Za wszelką życzliwość i czynione dobro – Bóg zapłać.

Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę w Izbach o godz. 1600, w Banicy o godz. 1800.

Spotkanie rodziców z dziećmi przygotowującymi się do I Komunii Świętej w czwartek o godz. 1800.

W ramach duchowego przygotowania przed przyjęciem sakramentu Bierzmowania msza św. i adoracja Najśw. Sakramentu dla młodzieży z klasy 8 wraz z rodzicami w piątek o godz. 1800.

Przed nami tj. 3 maja o godz. 1300 br. w Bielicznej uroczysta msza św. dziękczynna za otrzymane łaski, w czasie której będziemy prosić o bł. Boże, potrzebne łaski, opiekę Matki Bożej i wstawiennictwo św. Michała Archanioła na drogach i szlakach turystycznych dla wszystkich kierowców motocykli i pojazdów terenowych, przewodników, turystów i podróżników z okazji rozpoczęcia sezonu turystycznego.

Impreza powoli wpisuje się w kalendarz regionalnych uroczystości i z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Bardzo proszę wszystkich o pomoc i włączenie się w organizację tego wydarzenia i przyłączenia do Koła Gospodyń z Izb i Banicy oraz Ochotniczej Straży Pożarnej.

Dziękuję za podjęty trud i wykonanie pracy na rzecz parafii przy ogrodzeniu i chodniku przy plebanii od strony Szkoły Podstawowej panom Władysławowi Kempa i Józefowi Faron. Bóg zapłać.

Dziękuję wszystkim rodzinom, a szczególnie młodzieży pracującej za złożone ofiary na środki czystości i sprzątanie kościoła. Bóg zapłać.

Rozpoczynamy sezon koszenia trawy i utrzymania porządku na cmentarzu. Proszę Grupę Gospodarczą Mieczysława Dziurnego w najbliższą sobotę o wykoszenie trawy, a Grupę Krzysztofa Nowaka proszę o zabranie pił spalinowych i traktor z przyczepą w celu usunięcia dziko rosnących drzew i krzewów wokół ogrodzenia i na parkingu.

W LITURGI TEGO TYGODNIA BĘDZIEMY PRZEŻYWAĆ

WTOREK                     UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTEGO WOJCIECHA, Biskupa i Męczennika, głównego patrona Polski.

CZWARTEK                 ŚWIĘTO ŚWIĘTEGO MARKA EWANGELISTY.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia, gościom i przyjezdnym
życzę obfitości Bożych łask i zapraszam na wspólną modlitwę w kościele.

MSZE ŚW. W PARAFII

ŚW. KOSMY I DAMIANA MM
W BANICY

22 KWIECIEŃ do 28 KWIECIEŃ 2024 r.

Data i Dzień Tygodnia

Godzina

Intencja Mszy świętej

22.04.2024 r.

PONIEDZIAŁEK

630

+ Wandy Michalik (greg)

23.04.2024 r.

WTOREK

630

+ Wandy Michalik (greg)

24.04.2024 r.

ŚRODA

1600

IZBY

+ Wandy Michalik (greg)

1800

+ Anny Dawiec od Pracowników z Firmy „Dreno”

25.04.2024 r.

CZWARTEK

600

+ Wandy Michalik (greg)

630

+ Stanisława Kucharczyka z mszy św. od parafii Moszczenica

26.04.2024 r.

PIĄTEK

630

+ Wandy Michalik (greg)

1800

Dziękczynna z prośbą o bł. Boże, potrzebne łaski, opiekę Matki Bożej
dla ofiarodawców i dobroczyńców oraz całą wspólnotę Parafialną

27.04.2024 r.

SOBOTA

630

+ Wandy Michalik (greg)

28.04.2024 r.

V NIEDZIELA

WIELKANOCNA

800

Dziękczynna z prośbą o bł. Boże, potrzebne łaski, opiekę Matki Bożej
dla Teresy i Aleksandra z okazji kolejnej rocznicy ślubu

930

IZBY

+ Wandy Michalik (greg)

1100

Dziękczynna z prośbą o bł. Boże, potrzebne łaski, opiekę Matki Bożej
dla Krystyny i Eugeniusza z okazji kolejnej rocznicy ślubu