1 NIEDZIELA NARODZENIA PAŃSKIEGO Ogłoszenia duszpasterskie 25.12.2022 r.

Dzisiejsza niedziela, ostatnia niedziela kończącego się 2022 roku, jest jednocześnie uroczystością Narodzenia Pańskiego. Niech więc ten dzień wielkiej, niepowtarzalnej radości, wypełni nasze serca.

Jutro, w poniedziałek, święto św. Szczepana, pierwszego męczennika. Msze św. jak w niedzielę. W Banicy po mszy św. o godz. 1100 wystąpi parafialna grupa kolędnicza. Zapraszam. Składka w tym dniu zbierana jest na Papieski Uniwersytet Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie. Poświęcenia owsa na wszystkich mszach św.

W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w związku z trwającą kolędą tylko w Banicy o godz. 1700. Po mszy św. w kościele wspólne kolędowanie z Orkiestrą Dętą z Brunar. Zapraszam do licznego udziału.

W sobotę ostatni dzień roku kalendarzowego 2022 r. Msze św. na zakończenie Starego Roku w Izbach o godz. 1400, w Banicy o godz. 1600. Dziękczynnym „Te Deum”, podziękujemy Bogu – Dobremu Ojcu w Niebie za miniony czas, za dobro, którego w tym czasie doznaliśmy. Prosić będziemy o dalsze błogosławieństwo nad nami, naszymi rodzinami i nad naszą Ojczyzną. Za publiczne odśpiewanie hymnu „Ciebie, Boga, wysławiamy” będzie można uzyskać odpust zupełny.

W niedzielę 1 stycznia Nowego Roku, w liturgii celebrujemy uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Wpatrzeni w Maryję – Królową Pokoju, w Światowy Dzień Modlitw o Pokój, będziemy szczególnie prosić o tak bardzo potrzebny pokój za naszymi wschodnimi granicami i na całym świecie. Zmiana tajemnic różańcowych.

Banica

W przygotowaniu do Świąt Bożego Narodzenia serdecznie dziękuję za dekorację Kościoła, szopkę i sprzątanie Janinie Dawiec, Teresie Dziurna, Bogusławie i Weronice Motyka, Piotrowi Nowak, Krystynie i Halinie Dziurna, Franciszkowi Chmielowskiemu za piękne choinki, dziękuję za drugi ręcznie wykonany przez  Mieczysława Dziurnego stojak pod choinkę. Bóg zapłać.

Izby

W przygotowaniu do Świat Bożego Narodzenia serdecznie dziękuję za dekorację kościoła, szopkę i sprzątanie: Annie, Beacie, Grzegorzowi i Michałowi Leśniak. Przywiezienie choinek Czesławowi Ochotnickiemu. Dziękuję za podjęcie trudu odnowienia żyrandolu Grzegorzowi Leśniak z pomocą syna Kacpra. Bóg zapłać.

Dziękuję wszystkim dobroczyńcom naszej parafii, za świąteczne dary żywnościowe na plebanię, za ofiary na tacę z pasterki na Fundusz Obrony Życia, ofiary w dniu dzisiejszym i jutrzejszą na Papieski Uniwersytet Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie. Bóg zapłać.

• PONIEDZIAŁEK   Święto Św. Szczepana, pierwszego męczennika
  • WTOREK               Święto Św. Jana Apostoła i Ewangelisty – poświęcenie wina
  • ŚRODA                   Święto Świętych Młodzianków, męczenników
  • PIATEK                  Święto Św. Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa

Od wtorku tj. 27 grudnia rozpocznę odwiedziny duszpasterskie, zwane kolędą. Pragnę zanieść do Waszych domów i rodzin Boże błogosławieństwo. Będzie to przede wszystkim wizyta duszpasterska, podczas której zapraszam wszystkich do wspólnej modlitwy, do zastanowienia się nad naszymi praktykami religijnymi, przywilejami, ale również obowiązkami wypływającymi z przynależności do wspólnoty Kościoła.

26 GRUDZIEŃ 2022 r. do 01 STYCZEŃ 2023 r.

ŚWIĘTO ŚW. SZCZEPANA, PIERWSZEGO MĘCZENNIKA

Dziękczynna z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o
dalsze błogosławieństwo Boże dla całej rodziny Sądelskich

Dziękczynna z prośbą o bł. Boże, umocnienie duchowe, zdrowie