Ogłoszenia

17 NIEDZIELA ZWYKŁA Ogłoszenia duszpasterskie 25. 07.2021 r.

Pełnia lata, wakacji, urlopów… Pamiętamy jednak o ciężkim trudzie rolników podczas zbliżających się żniw; każda kromka chleba to pot i wiele godzin ludzkiej pracy, którą dobrze znacie. Szanujemy to i życzymy: Szczęść Boże!

Na prace konserwatorskie dzwonnicy oraz bieżące utrzymanie parafii złożono 1 952 zł, Izby – 274 zł, Banica – 1 678 zł. Bóg zapłać za wszystkie ofiary, grupie II za prace porządkowe na cmentarzu, wokół kościoła i plebani oraz za każdy gest życzliwości i wszelkie dobro czynione dla parafii.

Dzisiaj po mszach św. poświęcenie wszelkich pojazdów mechanicznych.

Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 18.00. Zachęcamy do licznego udziału.

W przyszłą niedzielę rozpocznie się sierpień. To miesiąc szczególny na płaszczyźnie religijnej i historycznej. W tym miesiącu ze wszystkich stron Polski i Europy pielgrzymi zdążają na Jasną Górę. Łączmy się w modlitwie z tymi, którzy podjęli trud wyjścia na pątnicze szlaki. Włączmy się też w wielką modlitwę o trzeźwość naszego narodu. Kościół wzywa, by ofiarować Panu Bogu całkowitą abstynencję. W niedzielę, 1 sierpnia, przypada 77 Rocznica Powstania Warszawskiego, w połowie miesiąca przedmiotem refleksji staną się sierpniowe dni narodowego przebudzenia na przełomie lat osiemdziesiątych na polskim Wybrzeżu. Wspomnimy też „Cud nad Wisłą” z 1920 roku. Niech bogactwo sierpniowych rocznic i wielkich świąt utwierdzi naszą wiarę i ufność w moc i potęgę Pana wieków.

Za tydzień w niedzielę zmiana Tajemnic Różańcowych. Przypominam, spotkanie Róż Żywego Różańca w każdą I niedzielę miesiąca.

Bardzo proszę, aby wszelkie prace na cmentarzu zgłaszać do Kancelarii Parafialnej. Odpowiedzialność za utrzymanie cmentarza spoczywa na parafii i z tego solidnie się wywiązujemy, chcielibyśmy uniknąć prac porządkowych pozostawionych przez innych, i nie dokończonych.

W LITURGI TEGO TYGODNIA BĘDZIEMY PRZEŻYWAĆ

  • PONIEDZIAŁEK –   Wspomnienie Świętych Joachima i Anny, rodziców NMP.
  • CZWARTEK –        Wspomnienie Świętej Marty.
  • SOBOTA –             Wspomnienie Świętego Ignacego z Loyoli, prezbitera.

Wszystkim solenizantom tego tygodnia składam najlepsze życzenia i zapraszam
 na wspólną modlitwę w kościele.