Ogłoszenia

20 Niedziela Zwykła Ogłoszenia Duszpasterskie 15.08.2021 r.

Przeżywamy XX niedzielę zwykłą. Dziękujemy Panu Bogu dziś za Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, przez którą Kościół przypomina nam, że w naszym codziennym, ziemskim życiu, podejmując różne zadania, powołaniem każdego z nas jest przede wszystkim zjednoczenie z Bogiem.

Dzisiaj odpust w Parafiach Brunary i Wysowej.

Na utrzymanie i bieżące prace parafialne złożono 1 983 zł i 5 gr, Izby – 534 zł, Banica – 1 449 zł i 5 gr. Bóg zapłać.

W tym tygodniu zostały przywiezione i złożone deski i kantówki różnego rodzaju. Dziękuje Firmie DRENO za przetarcie i ich przywóz. Za poskładanie i przykrycie Pawłowi Nowak, Marcinowi Słowik, Sebastianowi Pasoń, Krzysztofowi Nowak, Andrzejowi Bogacz.

Część desek została już przewieziona do stolarza. Pracę tę wykonał Pan Tadeusz Dziurny z Panem Andrzejem Bogacz.

Bóg zapłać za wszelkie prace, pomoc, dary żywnościowe na plebanię i wszystkie gesty życzliwości i dobroci czynione dla parafii.

W tym tygodniu spotkałem się z elektrykiem, Panem Mikołajem Halczak. Prace przy elektryce zaplanowane są na przełomie września i października. Poruszyłem przy okazji temat ogrzewania kościoła w Banicy. Byliśmy też w kościele w Izbach, gdzie zaplanowaliśmy zamontowanie 4 nowych reflektorów.

W ubiegłą niedziele pod przewodnictwem księdza kapelana ppłk Władysława Jasicy w Bielicznej została odprawiona msza św. Dziękujemy księdzu Władysławowi i jego przyjaciołom za ofiarę złożoną przy tej okazji w kwocie 329 zł.

W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Zapraszam do licznego udziału.

W LITURGI TEGO TYGODNIA BĘDZIEMY PRZEŻYWAĆ

WTOREK   – Wspomnienie świętego Jacka, prezbitera.

PIĄTEK      – Wspomnienie Świętego Bernarda, opata i doktora Kościoła.

SOBOTA     – Wspomnienie Świętego Piusa X, Papieża.

Sołtys wsi Banica zaprasza mieszkańców na zebranie wiejskie w przyszłą niedziele na godz. 17.00 w Szkole Podstawowej w Banicy.

         Jutro 16 sierpnia odbiór odpadów ZMIESZANYCH i BIO, a 19 sierpnia ODPADÓW SEGREGOWANYCH.