Ogłoszenia

22 NIEDZIELA ZWYKŁA Ogłoszenia duszpasterskie 29. 08.2021 r.

Dziś 22. niedziela w okresie zwykłym roku liturgicznego. Niech spotkanie z Panem Jezusem w Eucharystii będzie dla nas pogłębieniem i umocnieniem wiary.

Przyszła niedziela jest I Niedzielą miesiąca września. Zmiana tajemnic Żywego Różańca.

W tym tygodniu mija już 82 lata od wybuchu drugiej wojny światowej. Naszą powinnością jest pamiętać o poległych w obronie Ojczyzny na frontach i w obozach oraz o pomordowanych po skończonej wojnie w więzieniach politycznych. Prośmy Pana, aby ofiara ich życia nie była daremna.

Rozpoczynamy w środę nowy rok szkolny i katechetyczny. Msza św. o godz. 8.00. Przed Mszą św. okazja do spowiedzi św. Przypominam rodzicom, że edukacja szkolna i katechetyczna powinna być przedmiotem ich szczególnej troski.

W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18.00. Zapraszam do licznego udziału.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.

W czwartek na godz. 18.00 szczególne zaproszenie kieruję do uczniów klas VIII wraz z rodzicami na swoje pierwsze spotkanie w ramach przygotowania do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania.

Spowiedź w tygodniu przed mszami św., a w I piątek w Izbach od godz. 15.00, w Banicy od godz. 17.00.

W I sobotę miesiąca msza św. o godz. 8.00. Zapraszam w tym dniu szczególnie członków Róż Żywego Różańca naszej parafii na 7.30, odmówimy różaniec św. i polecimy się Niepokalanemu Sercu Maryi. Potrzebujemy koniecznie przeorganizować, wznowić i uporządkować Róże Żywego Różańca w parafii.

W LITURGI TEGO TYGODNIA BĘDZIEMY PRZEŻYWAĆ

PIATEK – Wspomnienie Świętego Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła.

Wszystkim solenizantom tego tygodnia składam najlepsze życzenia i zapraszam
 na wspólną modlitwę w kościele.

W związku z apelem przewodniczącego konferencji episkopatu polski i ogłoszonym „Dniem Solidarności z Afgańczykami” w przyszłą niedzielę 5 września br. składka zostanie przeznaczona na długofalowe wsparcie działań Caritas na rzecz migrantów i uchodźców, zarówno w Polsce jak i za granicą.

Zarząd Powiatu Gorlickiego informuje, że we wrześniu przeprowadzone zostanie doraźne zabezpieczenie mostu w ciągu drogi powiatowej Gładyszów – Uście Gorlickie. Prace potrwają ok. 30 dni. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.

W piątek zostały przeprowadzone prace naprawcze rynien dachu kościoła w Izbach po zimowych uszkodzeniach, dlatego jeszcze w ramach funduszu z Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Krakowie założono płotki przeciwśniegowe. Postaram się jeszcze o protokół po naprawczy do ubezpieczenia dachu, gdyby okazało się, że konieczna jest wymiana uchwytów do rynien. Bardzo proszę o zbadanie wyczystek rynien spustowych oby sprawdzić ich przepustowość w odprowadzaniu wody.

W tym tygodniu zostały zakończone prace w przedsionku kościoła. Serdecznie dziękuję za pomoc w pracach: Tadeuszowi Dziurny, Krzysztofowi Plewa, Janowi Plewa, Andrzejowi Witek, Kamilowi Turskiemu, Damianowi Turskiemu, Stanisławowi Kłapacz, Patrykowi Kłapacz, Krzysztofowi Nowak. Dziękuję za skoszoną trawę grupie gospodarczej Pana Dariusza Chrobak oraz sprzątanie kościoła Pani Janinie Dawiec.

W ostatnim czasie w zbiórce na zakup obrusów do kościoła złożono 2 160 zł. Po zrealizowaniu zakupów przedstawię rozliczenie ze złożonej ofiary.

Bóg zapłać za wszelkie prace, pomoc finansową i wszystkie gesty życzliwości i dobroci czynione dla parafii.