2 NIEDZIELA ADWENTU Ogłoszenia Duszpasterskie 05 XII 2021 r.

Trwa Adwent – czas naszego nawrócenia, przemiany serc i przygotowania duchowego na Boże Narodzenie. Roraty codziennie w kaplicy parafialnej na przemian o godz. 1700 i 700 rano, w sobotę o godz. 800 , w środę w Izbach o godz. 1500 – ZAPRASZAM.

Dzisiejsza niedziela jest przeżywana jako Dzień Modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi katolickiemu na Wschodzie, po mszy św. zbiórka ofiar do puszek przed kościołem.

W środę Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze święte w kościele w Izbach o godz. 15.00, w Banicy o godz. 1700.

Do nabycia są świece „Caritas” na stół wigilijny. W adwencie w parafiach prowadzona jest akcja charytatywna pod nazwą „Torba Miłosierdzia” czyli torba z zakupami na święta dla osób biednych i samotnych z naszej parafii, które rozdzieli nasz parafialny zespól Caritas. Zakupy, których propozycja jest do odebrania na specjalnych torbach, które zapełnione produktami składamy w zakrystii.

W najbliższą sobotę udam się do chorych naszej parafii z wizytą przed świętami w Banicy od godz. 900, w Izbach od godz. 1000. Osoby starsze, chore, samotne, proszę zgłaszać do zakrystii. Z racji tego, że nie znam jeszcze miejscowości bardzo proszę z każdej wioski o osobę z samochodem i dowóz do chorych.

W związku z zarządzeniem dotyczącym wizyty duszpasterskiej Ks. Biskupa Tarnowskiego Andrzeja Jeża w naszej parafii odbędzie się ona w formie tradycyjnej wizyty duszpasterskiej w Waszych domach, po uprzednim wyraźnym zaproszeniu.

W przyszłą niedzielę składka inwestycyjna na bieżące prace i utrzymanie parafii.

• WTOREK – Wspomnienie Świętego Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła
  • ŚRODA –     Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny.

Wszystkim solenizantom tego tygodnia składam najlepsze życzenia i zapraszam

Izby

Dziękuję za złożone w ostatnim czasie ofiary na oświetlenie kościoła: Andrzej Adamkiewicz, Janusz Leśniak, Janusz Pasoń.

Dzisiaj błogosławimy opłatki, które do naszych domów zaniesie Pan Organista. Ofiary składane przy tej okazji przeznaczone są na potrzeby parafialne.

Banica

Składam serdeczne podziękowanie dla druhów OSP naszej parafii za wyczyszczenie rynien na dachu kościoła w ubiegłym tygodniu. Bóg zapłać.

Dzisiaj błogosławimy opłatki, które do naszych domów będzie przekazywała młodzież naszej parafii. Ofiary składane przy tej okazji przeznaczone są na potrzeby parafialne.

6 grudzień do 12 grudzień 2021 r.

Z prośbą o ulgę w cierpieniu, potrzebne łaski i opiekę Matki Bożej
dla Anny Maślanka od sióstr

Dziękczynna z prośbą o bł. Boże, zdrowie, potrzebne łaski
i opiekę Matki Bożej dla Romana