Ogłoszenia

XI NIEDZIELA ZWYKŁA UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ 12.06.2022 r.

Radujemy się i wysławiamy Boga w Trójcy Jedynego podziwiając niezgłębioną tajemnicę Jego Istoty i jednocześnie niezwykłą bliskość każdemu człowiekowi. Módlmy się o Bożą mądrość i o światło Ducha Świętego, aby wszystko w naszym życiu było czynione na chwałę Trójcy Świętej.

Dziękuję za wszystkie ofiary składane z racji dzisiejszej niedzieli inwestycyjnej na rzecz parafii i związane z pokryciem kosztów wymiany dachu, który myślę, że przy wspólnym wysiłku w przyszłym roku dokończymy. Dziękuję grupie gospodarczej 4 za prace impregnacyjne wykonane przy dzwonnicy i zadaszeniu misy chrzcielnej. Dziękuję za indywidualne ofiary składane ze szczerości i hojności serca, w których pojawiła się również intencja wymiany ogrodzenia przed plebanią, które jest w stanie opłakanym, a jego wygląd nie sprawia pozytywnego wrażenia, jako wizytówki parafii. Bóg zapłać.

Przed kościołami zbiórka do puszek na rzecz Uniwersytetu Papieskiego JP II w Tarnowie i Krakowie.

W najbliższy czwartek, 16 czerwca, w liturgii będziemy celebrować uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Uroczystość rozpoczniemy eucharystią w kościele w Izbach o godz. 9.00. Po mszy św. z Chrystusem utajonym w Najświętszym Sakramencie wyjdziemy w uroczystej eucharystycznej procesji do kościoła w Banicy, gdzie mszą św. zakończymy uroczystość Bożego Ciała. To dzień dziękczynienia Bogu za dar Eucharystii, w którym będziemy prosić Chrystusa o błogosławieństwo i pokój dla Kościoła powszechnego, naszej Ojczyzny i naszego Narodu. Udział w tej procesji jest publicznym wyznaniem wiary w to, że Jezus jest wśród nas, w naszym życiu zawsze obecny. Składka w tym dniu przeznaczona jest na hospicja i wyznaczone cele charytatywne.

Jesteśmy ludem Bożym, który nieustannie jest w drodze na spotkanie z Bogiem. Skorzystajmy w środę z sakramentu pokuty i pojednania, przygotujmy cztery ołtarze – dwa Izbach, dwa w Banicy, te ostatnie przygotuje dolna część Banicy, udekorujmy nasze parafialne wieczerniki i nasze domy, a przede wszystkim otwórzmy Jezusowi nasze serca, aby mogło je opromienić Jego błogosławieństwo. Zachęcam do zabrania wybranych feretronów i podzielenia się na grupy do niesienia na trasie procesji, dziewczynki do sypania kwiatów, chłopców do dzwonienia, by uczestniczyły w procesji i przez oktawę. Druhów OSP proszę zabezpieczenie trasy przejścia procesji, niesienie Baldachimu, nagłośnienia i świec – akolitek.

Przez całą oktawę Bożego Ciała, procesje wokół kościołów z Eucharystią w Izbach w niedziele o godz. 9.30, w Banicy w sobotę o godz. 8.00, w niedziele o godz. 11.00 i w kolejnych dniach codziennie o godz. 18.00. Za zorganizowanie procesji w kolejnych dniach oktawy Bożego Ciała są odpowiedzialni mieszkańcy wiosek z sołtysami na czele. Nie sprawiajmy Chrystusowi zawodu obojętnością czy lenistwem. Jak On pragnie być blisko nas, tak my przychodźmy jak najczęściej do Niego.

W najbliższą niedzielę do naszej parafii przyjedzie ks. Grzegorz Kozioł, misjonarz z Kuby, wygłosi kazanie i zbierze składkę na cele misyjne.

Wielkimi krokami zbliża się koniec roku katechetycznego i szkolnego. Przypominamy dzieciom, młodzieży i rodzicom, że każde dzieło, aby przyniosło dobre owoce, by było dobrze zakończone, powinno być ofiarowane Panu Bogu. Warto w modlitwach nie tylko prosić, ale i dziękować za otrzymane dobro, za przeżyty z Bogiem czas. Niech nie zabraknie tego dziękczynienia w nadchodzących dniach.

W przyszłą niedziele Diecezjalne święto Rodziny.

W LITURGII TEGO TYGODNIA BĘDZIEMY PRZEŻYWAĆ

  • Poniedziałek –        Wspomnienie Świętego Antoniego z Padwy, prezbitera i doktora Kościoła
  • Wtorek –                 Wspomnienie Michała Kozala, biskupa i męczennika
  • Czwartek –              Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej – Boże Ciało
  • Piątek –                    Wspomnienie Świętego Brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika

Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia składam najlepsze życzenia
i zapraszam na wspólną modlitwę w kościele.

MSZE ŚW. W PARAFII

ŚW. KOSMY I DAMIANA MM
W BANICY

13 czerwiec do 19 czerwiec 2022 r.

Data i Dzień Tygodnia

Godzina

Intencja Mszy świętej

13.06

PONIEDZIAŁEK

6.30

Dziękczynna z prośba o bł. Boże, potrzebne łaski i opiekę Matki
Bożej dla ofiarodawców i dobroczyńców naszej Parafii

14.06

WTOREK

6.30

Dziękczynna z prośba o bł. Boże, potrzebne łaski i opiekę Matki
Bożej dla całej naszej wspólnoty parafialnej

15.06

ŚRODA

16.00

IZBY

Przebłagalna z prośbą o powrót do zdrowia, bł. Boże i opiekę Matki
Bożej w trakcie leczenia dla Justyny Słowik oraz potrzebne łaski dla
całej rodziny od Róży Żywego Różańca

18.00

Dziękczynna z prośbą obfitość Bożych łask, mocy i światła Ducha
Świętego w dalszym jak najowocniejszym wypełnianiu pasterskiego urzędu na chwałę Trójcy Przenajświętszej, cześć Bogarodzicy
i pożytek ludu Bożego w dziesiątą rocznicę ingresu do katedry
tarnowskiej i rozpoczęcia pasterskiej posługi, jako biskupa diecezjalnego, przez Księdza Biskupa Andrzeja Jeża

16.06

CZWARTEK

NAJŚWIĘTSZEGO CIAŁA I KRWI CHRYSTUSA

9.00

IZBY

+ Zdzisława Pasonia w 5 r. śm.

11.00

Dziękczynna z prośba o bł. Boże, potrzebne łaski i opiekę Matki
Bożej dla całej rodziny Szymczak od Marii

17.06

PIĄTEK

18.00

Dziękczynną z prośba o bł. Boże, potrzebne łaski i opiekę Matki
Bożej dla Róży w 1 r. urodzin

18.06

SOBOTA

8.00

+ Marii Chrobak od syna Dariusza z żoną

19.06

NIEDZIELA

XII NIEDZIELA ZWYKŁA

8.00

+ Józefy Trojanowicz od córki Katarzyny i syna Kazimierza
z rodziną

9.30

IZBY

++ Antoniny i Władysława Fudala

11.00

+ Czesława Pietrasia