Ogłoszenia

7 NIEDZIELA ZWYKŁA Ogłoszenia duszpasterskie 19.02.2023r.

Dziś przeżywamy w parafii ostatni dzień nabożeństwa 40-godzinnego. W obecności Chrystusa Eucharystycznego chcemy przepraszać za lekceważenie przykazań Bożych i kościelnych, zwłaszcza za opuszczanie niedzielnej Mszy św. i unikanie sakramentu pokuty i pojednania. Rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu oraz kwartalne dni modlitwy o ducha pokuty.

W ostatnią niedzielę na bieżące wydatki, utrzymanie parafii i zaplanowane prace złożono w Izbach 759 zł, w Banicy 3 827 zł. Bóg zapłać za wszelkie dobro i życzliwość czynioną dla parafii.

Składka dzisiaj przeznaczona jest na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie, a zbiórka do puszek na rzecz pomocy poszkodowanym przez trzęsienie ziemi w Turcji i Syrii. Bóg zapłać.

W tym tygodniu rozpoczynamy okres pokuty i nawrócenia zwany Wielkim Postem i czas Komunii św. wielkanocnej. Rozpoczyna go Środa Popielcowa, która jest dniem postu ścisłego i abstynencji od pokarmów mięsnych. Post ścisły obowiązuje wszystkich ludzi zdrowych pomiędzy 18 a 60 rokiem życia i polega na spożywaniu co najwyżej 3 bezmięsnych posiłków, 2 lekkich i jednego do syta. Abstynencja od pokarmów mięsnych obowiązuje każdego także chorego chrześcijanina od 14 roku życia do śmierci. Na ten dzień kościół nie udziela żadnej dyspensy. Msze św. w tym dniu w Izbach o godz. 16.00, w Banicy w kościele o godz. 18.00. Na każdej Mszy św. posypanie głów popiołem na znak pokuty za grzechy. Taca przeznaczona jest na cele charytatywne. W Wielkim Poście nie bierzemy udziału w tańcach, zabawach i dyskotekach. Od Środy Popielcowej msze św. wieczorne przesuwamy na godz. 18.00.

W Wielkim Poście starajmy się brać udział w nabożeństwach wielkopostnych. Droga Krzyżowa w każdy piątek w Izbach o godz. 16.00, w Banicy w kościele o godz. 18.00, Gorzkie Żale z wystawieniem Najświętszego Sakramentu w niedzielę w Izbach po mszy św. o godz. 9.30, w Banicy po mszy św. o godz. 11.00. Rodzice niech spełnią swój obowiązek wobec swoich dzieci zachęcając je do uczestnictwa w tych nabożeństwach. Przeżyjmy niedziele Wielkiego Postu jako czas poświęcony odnowie duchowej, by znowu zachwycić się bogactwem chrześcijańskiej wiary i dobrze przygotować się do najważniejszej chrześcijańskiej uroczystości – Wielkanocy.

W okresie Wielkiego Postu, w związku z Gorzkimi Żalami, zmiana tajemnic Żywego Różańca, w Izbach bez zmian, w Banicy przed mszą św. o godz. 11.00.

Dokładnie rok po agresji Rosji na Ukrainę Caritas Diecezji Tarnowskiej włącza się w drugą ogólnopolską akcję PACZKA DLA UKRAINY. Nasza parafia otrzymała 2 kartony, po jednej dla każdej miejscowości. Organizując się indywidualnie lub między sobą w kilka rodzin zabierzmy go z kościoła. Paczki przygotowujemy trzymając się ściśle załączonej listy produktów. Gotowe kartony przynosimy do parafii. Tak przygotowane i zabezpieczone paczki zostaną przekazane do magazynu zbiorczego w dekanacie 3 marca br. Dziękuję Firmie Dreno za przekazanie 2 palet potrzebnych do transportu darów zebranych w naszym dekanacie. Bóg zapłać.

Po roku bohaterskiej obrony Ukrainy wojna trwa nadal, przynosząc kolejne ofiary i dalsze zniszczenia. Ukraińcy wciąż potrzebują naszej pomocy. Z tego powodu, w najbliższą niedzielę 26 lutego br., po każdej Mszy Świętej, odbędzie się zbiórka do puszek na pomoc ofiarom wojny w Ukrainie.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składam najlepsze życzenia i zapraszam
 na wspólną modlitwę w kościele.

Ogłoszenia społeczne:

W poniedziałek 27 lutego br. ODBIÓR ODPADÓW SEGREGOWANYCH.

MSZE ŚW. W PARAFII

ŚW. KOSMY I DAMIANA MM
W BANICY

20 luty do 26 luty 2023 r.

Data i Dzień Tygodnia

Godzina

Intencja Mszy świętej

20.02

PONIEDZIAŁEK

6.30

+ Wandy Górowskiej od Józefa i Haliny Migacz /poza parafią/

21.02

WTOREK

6.30

 

+ Wandy Górowskiej od sąsiadów Jurkowskich /poza parafią/

22.02

ŚRODA

POPIELCOWA

16.00

IZBY

Dziękczynna z prośbą o bł. Boże, potrzebne łaski i opiekę Matki
Bożej dla całej wspólnoty parafialnej

18.00

+ Tadeusza Chrobaka (greg) /POCZĄTEK/

23.02

CZWARTEK

6.30

+ Tadeusza Chrobaka (greg)

24.02

PIĄTEK

16.00

IZBY

+ Wandy Górowskiej od kuzynki Anny Zając z Klimkówki z rodz.

18.00

+ Tadeusza Chrobaka (greg)

25.02

SOBOTA

6.30

+ Tadeusza Chrobaka (greg)

26.02

NIEDZIELA

I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

8.00

+ Ryszarda Oślizło od Ochotniczej Straży Pożarnej

9.30

IZBY

++ Jana i Stanisława Sądelskich oraz Anieli Sądelskiej – Gał od
Władysława z rodziną

11.00

+ Tadeusza Chrobaka (greg)