3 NIEDZIELA ZWYKŁA Ogłoszenia duszpasterskie 21.01.2024r.

Dziś trzecia niedziela zwykła w roku kościelnym, z inicjatywy papieża Franciszka od 2019 roku obchodzona jako Niedziela Słowa Bożego. Pamiętając, że nie można być chrześcijaninem bez Słowa Bożego Kościół kieruje dziś szczególne zaproszenie, aby odkrywać tajemnicę Boga i umacniania wiary przez lekturę tekstów natchnionych, by Biblia w naszym życiu nie była słowem z przeszłości, lecz słowem żywym i aktualnym.

Dziś przypada Dzień Babci, a jutro Dzień Dziadka. W modlitwie i życzliwości pamiętajmy o nich, bo często są wielką pomocą dla rodziców w trosce o dom i wychowanie dzieci. Módlmy się, aby zawsze wypełniali swoje chrześcijańskie powołanie i stawali się wychowawcami na drogach wiary i miłości dla młodych serc im powierzonych.

Uczniowie ze Szkolnego Klubu Wolontariatu ze Szkoły Podstawowej w Banicy po mszach św. przygotowali dziś niespodzianki dla babć i dziadków.

W ostatnią niedzielę inwestycyjną złożono w Izbach 1 090 zł, w Banicy 3 748 zł, a na ubezpieczenie budynków parafialnych złożono w Izbach 1 130 zł, w Banicy 2 790 zł. Zamknięty i rozliczony został temat drewna otrzymanego od gminy na prace związane z pracami dachu plebani. Dziękuje Czesławowi Nowakowi i Eugeniuszowi Dziurnemu za ofiarowane na parafie nasze zobowiązanie związane z zakupem drewna na dach w kwocie 7 520 zł. Bóg zapłać. Całość kwoty tj. 15 300 zł. za przekazane drewno przez gminę na parafię zabezpieczono na dalsze prace w parafii. Za wszystkie ofiary i wszelkie dobro czynione dla parafii – Bóg Zapłać.

Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę, w Izbach o godz. 15.00, w Banicy o godz. 1700.

W piątek w Kościele katolickim w Polsce obchodzony jest Dzień Islamu, a w sobotę Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu. Ogarniamy modlitewną pamięcią wszystkich członków narodu żydowskiego, którzy zginęli w wyniku hitlerowskich zbrodni, a także tych, którzy niosąc im pomoc, zostali zamordowani.

W przyszłą niedzielę, będziemy obchodzili Światowy Dzień Chorych na Trąd.

Od przyszłego tygodnia, przez trzy kolejne niedziele, jako wprowadzenie do Wielkiego Postu i wynagrodzenie za grzechy popełnione w karnawale, rozpoczniemy w naszej parafii nabożeństwo czterdziestogodzinne.

• ŚRODA            Wspomnienie Świętego Franciszka Salezego, bpa i dok. Kościoła.
  • CZWARTEK   Święto Nawrócenia Świętego Pawła Apostoła.
  • PIĄTEK            Wspomnienie Świętych biskupów Tymoteusza i Tytusa.

22 STYCZEŃ do 28 STYCZEŃ 2024 r.

22.01.2024 r.

630

Dziękczynna z prośbą o bł. Boże, potrzebne łaski, opiekę Matki Bożej dla ofiarodawców i dobroczyńców oraz całej wspólnoty Parafialnej

23.01.2024 r.