4 NIEDZIELA ZWYKŁA Ogłoszenia duszpasterskie 28.01.2024r.

Dzisiejsza niedziela, ostatnia niedziela stycznia, tradycyjnie obchodzona jest w Kościele jako Światowy Dzień Trędowatych, ustanowiony w 1954 roku. Módlmy się dzisiaj za wszystkich dotkniętych tą chorobą, aby zostali uzdrowieni. Prośmy także za tych, którzy leczą i opiekują się chorymi, aby czynili to zawsze, szanując godność każdego człowieka.

Od dziś, przez trzy kolejne niedziele, rozpoczynamy w naszej parafii Nabożeństwo 40-godzinne przed Wielkim Postem. Po każdej mszy św. adoracja Jezusa Eucharystycznego w Najświętszym Sakramencie.

W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Msza św. w Izbach o godz. 15.00, a do Banicy na mszę św. o godz. 17.00 zapraszam na spotkanie rodziców i dzieci przygotowujących się do I Spowiedzi i Komunii Świętej.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.

W czwartek spotkanie dla kandydatów przygotowujących się do Sakramentu Bierzmowania wraz z rodzicami i msza święta połączona z wyborem imienia do Sakramentu Bierzmowania o godz. 1700.

W piątek, 2 lutego, obchodzimy święto Ofiarowania Pańskiego, nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. W czasie każdej Mszy Świętej pobłogosławimy przyniesione świece, zwane gromnicami. W tym dniu ze świecami zapraszam Dzieci przygotowujące się do Pierwszej Spowiedzi i Komunii św. Zapalone gromnice wystawia się w oknach podczas burzy czy innych kataklizmów pogodowych i wkłada w dłonie konających. Ten dzień od kilku lat jest obchodzony w całym kościele jako Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Składka w tym dniu przeznaczona jest na utrzymanie klasztorów klauzurowych w diecezji. Msze św. w Izbach o godz. 15.00, w Banicy o godz. 17.00. Spowiedź w Izbach od godz. 1400 w Banicy od godz. 1600.

W I sobotę przed mszą św. o godz. 800 odmówimy różaniec św. jako wynagrodzenie za grzechy i zniewagi czynione Niepokalanemu Sercu Maryi. Po mszy św. błogosławieństwo gardła ku czci św. Błażeja.

W sobotę w naszych kościołach bardzo proszę o zdemontowanie dekoracji bożonarodzeniowych.

W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych.

PONIEDZIAŁEK             Rocznica Poświęcenia Bazyliki Katedralnej w Tarnowie, święto.

ŚRODA                          Wspomnienie Świętego Jana Bosko, prezbitera.

PIĄTEK                         Święto OFIAROWANIA PAŃSKIEGO.

SOBOTA                        Wspomnienie dowolne Świętego Błażeja, biskupa i męczennika.

29 STYCZEŃ do 04 LUTY 2024 r.

29.01.2024 r.

dla Bogdana i Bogusławy w kolejną rocznicy ślubu

+ Marii Pasoń od Rafała i Eweliny z rodziną

Dziękczynna z prośbą o bł. Boże, potrzebne łaski, opiekę Matki Bożej