5 NIEDZIELA ZWYKŁA Ogłoszenia duszpasterskie 04.02.2024r.

Dziś piąta niedziela zwykła w roku liturgicznym i pierwsza niedziela lutego. Pamiętajmy, że w Eucharystii Chrystus oświeca swą prawdą i karmi swym Ciałem wszystkich, którzy chcą pomnażać dobro na ziemi i służyć prawdzie.

W naszej parafii trwa nabożeństwo 40-godzinne, które jest wprowadzeniem do Wielkiego Postu i wynagrodzeniem Panu Bogu za popełnione grzechy. Po każdej mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu.

Dziękuję za liczną obecność i złożone ofiary 2 lutego na potrzeby zakonów kontemplacyjnych naszej diecezji. Bóg zapłać.

Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę w Izbach o godz. 15.00, w Banicy o godz. 17.00. Zapraszam.

W następną niedzielę będziemy przeżywać Światowy Dzień Chorego; to okazja do modlitwy za chorych i okazania im chrześcijańskiej miłości.

W przyszłą niedzielę inwestycyjną – z racji drugiej niedzieli miesiąca – ofiary z tacy przeznaczone będą na bieżące utrzymanie i dzieła duszpasterskie oraz zaplanowane inwestycje w parafii.

Modlitwą ogarniam dobroczyńców, ofiarodawców i wszystkich zaangażowanych w życie naszej wspólnoty. Dziękuję za demontaż dekoracji świątecznych, utrzymanie porządku w naszych kościołach, odśnieżanie wokół kościołów i plebanii. Bóg Zapłać.

Organizowana jest w naszej parafii pielgrzymka autokarowa do Częstochowy w dniu 24 lutego br. Zapraszam chętnych do zgłaszania się od dziś do przyszłej niedzieli. Szczegóły wyjazdu zostaną ogłoszone, gdy liczba osób będzie wystarczająca do zorganizowania pielgrzymki. Zapraszam.

Egzamin przed bierzmowaniem dla klas 6 i 7 szkoły podstawowej zaplanowany został na 24 maja br. o godz. 1600 w Banicy.

W okresie od 1 stycznia do 30 kwietnia dokonujemy rozliczeń podatkowych. Caritas Diecezji Tarnowskiej zwraca się z serdeczną prośbą i apelem do wszystkich, którzy składają zeznania podatkowe o przekazanie w tym roku należnego podatku na cele realizowane przez Caritas naszej diecezji tarnowskiej.

PONIEDZIAŁEK         Wspomnienie Świętej Agaty, dziewicy i męczennicy.

WTOREK                      Wspomnienie Świętych Pawła Miki i Towarzyszy, męczenników.

SOBOTA                        Wspomnienie Świętej Scholastyki, dziewicy.

05 LUTY do 11 LUTY 2024 r.

05.02.2024 r.

06.02.2024 r.

07.02.2024 r.

+ Marii Oleksy od wnuczki Dominiki