4 NIEDZIELA ZWYKŁA Ogłoszenia duszpasterskie 29.01.2023r.

Dzisiejsza niedziela, ostatnia niedziela stycznia, tradycyjnie obchodzona jest w Kościele jako Światowy Dzień Trędowatych, ustanowiony w 1954 roku. Módlmy się dzisiaj za wszystkich dotkniętych tą chorobą, aby zostali uzdrowieni. Prośmy także za tych, którzy leczą i opiekują się chorymi, aby czynili to zawsze, szanując godność każdego człowieka.

W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Msze św. w Izbach o godz. 15.00, w Banicy o godz. 17.00.

W czwartek , 2 lutego, obchodzimy święto Ofiarowania Pańskiego, nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. W czasie każdej Mszy Świętej pobłogosławimy przyniesione świece, zwane gromnicami. Zapalone gromnice wystawia się w oknach podczas burzy czy innych kataklizmów pogodowych i wkłada w dłonie konających. Ten dzień od kilku lat jest obchodzony w całym kościele jako Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Składka w tym dniu przeznaczona jest na utrzymanie klasztorów klauzurowych w diecezji. Msze św. w Izbach o godz. 15.00, w Banicy o godz. 17.00.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.

Przypominam, że w I piątek uczestnictwo we mszy św. dla uczniów klas 6 i 7 jest dalszym przygotowaniem do sakramentu bierzmowania. Spowiedź w Izbach od godz. 1400 w Banicy od godz. 1600. Po mszach św. w piątek błogosławieństwo gardła ku czci św. Błażeja.

W I sobotę przed mszą św. odmówimy różaniec św. jako wynagrodzenie za grzechy i zniewagi czynione Niepokalanemu Sercu Maryi.

Od przyszłego tygodnia, przez trzy kolejne niedziele, jako wprowadzenie do Wielkiego Postu i wynagrodzenie za grzechy popełnione w karnawale, rozpoczniemy w naszej parafii nabożeństwo czterdziestogodzinne.

W przyszłą niedzielę po mszach św. błogosławieństwo chleba, wody i soli ku czci św. Agaty. Zmiana tajemnic różańcowych.

Dziękuję Grupie kolędniczej z Banicy, a szczególnie młodzieży i dzieciom za udział w tym przedsięwzięciu. Grupa przekazała z kolędowania na prace przy dachu plebanii 13 000 zł. Bóg zapłać za ofiary i wszelkie dobro czynione dla parafii.

Banica

Do demontażu dekoracji bożonarodzeniowej z kościele, w uzgodnieniu z Panią Janiną Dawiec, bardzo proszę o wyznaczenie 5 osób z kolejki prac gospodarczych w najbliższy piątek lub sobotę.

WTOREK                      Wspomnienie Świętego Jana Bosko, prezbitera.

CZWARTEK                 Święto OFIAROWANIA PAŃSKIEGO.

PIĄTEK                         Wspomnienie dowolne Świętego Błażeja, biskupa i męczennika. Po
                                      mszach św. błogosławieństwo gardła.

30 STYCZEŃ do 05 luty 2023 r.

Dziękczynna z prośbą o bł. Boże, potrzebne łaski, opiekę Matki
Bożej dla całej wspólnoty parafialnej /poza parafią/

+ Zofii Boduszek (greg) /poza parafią/

+ Wandy Górowskiej od Łucji i Jarosława Gryzło z rodz. /poza parafią/